Milli Eğitim Bakanlığı Yüz Yüze Eğitimin Detaylarını Açıkladı

Fotoğraf : T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Resmi Sitesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitimin detayları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada Covid-19 tedbirleri kapsamında aşamalı olarak yüz yüze eğitime geçişlerin devam ettiği belirtilerek 2020-2021 eğitim öğretim döneminde ilk etapta okul öncesi ve 1’inci sınıflara ek olarak 2, 3, 4, 8 ve 12’nci sınıflarda yüz yüze eğitimin başladığı açıklaması yapıldı.

2 Kasım Pazartesi günü itibarıyla başlayacak 3’üncü aşama uygulama programına ilişkin detayların 81 ile gönderilen yazıyla paylaşıldığı duyuruldu.

Resmi ve özel ortaokul 5’inci sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati, imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati uygulanacağı, lise 9’uncu sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati yapılacak. Sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacağı, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacağı belirtildi.

Ortaokul 5’inci sınıflarda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri, İmam Hatip Ortaokul 5’inci sınıflarda ise Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri yüz yüze eğitim yoluyla işleneceği, 9’uncu sınıf öğrencileri de haftalık ders çizelgelerinde gösterilen ortak, seçmeli ve mesleki derslerin tümünden sorumlu olduklarından dolayı, okul yönetimince belirlenen derslerin yüz yüze eğitim yoluyla, bunların dışında kalan derslerin ise uzaktan eğitim yoluyla tamamlamaları gerektiği, yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacağı, öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla desteklenmelerine yönelik tedbirler okul yönetimlerince alınacağı açıklandı.

Ayrıca yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak. Ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenciler uzaktan eğitimle derslerine devam edebileceği, öğrenciler devam ettiği sınıfın müfredatından sorumlu olacak, tüm konu ve kazanımlardan yapılacak ölçme ve değerlendirmelere katılacağı belirtildi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.