Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Fotoğraf : T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Resmi Sitesi

Milli Eğitim Bakanlığı, pazartesi gününden itibaren mesleki ve teknik liselerin yüz yüze uygulamalı eğitime başlayacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı, mesleki ve teknik anadolu liseleri, çok programlı anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar lisesi ile spor lisesi öğrencileri, 5 Ekim Pazartesi gününden itibaren tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze uygulama eğitimlerine başlayacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamaları şöyledir:

“Öncelikle olarak iş yeri stajları konusunda öğrencilerimizin bizden talepleri vardı ilk olarak 28 Eylül itibariyle işletmelerde beceri eğitimi ve stajların başlayabilmesine imkan sağladık.

Şimdi de uygulama eğitimlerimizi başlatıyoruz. Bizim arzumuz bu derslerin bir an önce başlamasıydı.

Çünkü meslek lisesi demek, uygulama demektir ve uzaktan eğitimde bu pratikleri uygulamak mümkün değil. Bu konuda daha fazla gecikmeden gerekli tedbirleri alıp uygulamalı derslerimize başlıyoruz.

Uygulama dersleri gruplar halinde, gerekli koruyucu önlemler alınarak yapılacak. Bu nedenle kontrolü çok rahatlıkla sağlayacağız.

Mesleki ve Teknik Eğitimdeki öğrencilerimizin mesajlarıyla bizden yoğun talepleri vardı, onları iş sahaları ve uygulama eğitimleriyle buluşturmanın heyecanını ve sevincini yaşıyoruz.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.