Minik Kemanistler, Dokuzuncu Senfoni’yi Arkadaşları İçin Seslendirdi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde minik kemanistler Beethoven’ın Dokuzuncu Senfonisi’ni, okumakta maddi sıkıntı çeken arkadaşlarına destek olmak için seslendirdi. Resitalim Müzik Eğitimi ve Kültür Merkezi 5. Müzik etkinlikleri çerçevesinde 60 öğrenci, Sarılar beldesi Ece Düğün Salonu’nda müzik dinletisi sundu. Resitalim Korosu ve Gençlik Orkestrası, Beethoven’ın ‘Dokuzuncu Senfonisi, Barış Manço’nun Yaz Dostum, Fahir Atakoğlu’nun 19 Mayıs oratoryosu, Lüküs Hayat ve barış şarkılarını seslendirdi. 4 yaşındaki Türkü Kızıldağ isimli çocuğun piyano çalması ise konsere gelenleri duygulandırdı.

Resitalim Müzik Eğitim ve Kültür Merkezi Müzik öğretmeni Dilber Gözübüyük, müzik şöleninden elde edecekleri gelirleri okumakta maddi sıkıntı çeken öğrencilere burs olarak vereceklerini söyledi.

Müzik öğretmeni piyano virtözü Dilber Gözübüyük, okullarında 5 yıl içinde 10 bin çocuğa müzik eğitimi hakkında bilgilendirme yaptıklarını kaydetti. Düzenledikleri müzik şöleninin amacının öğrencilerin yeteneklerini sergilemesi ve sosyal cesaretlerini arttırmak olduğunu belirten Gözübüyük, elde edecekleri gelirle Manavgat’ta bir çocuğunda elinden tutmak istediklerini kaydetti. Gözübüyük, “Dünyamızda ve ülekmizde çocuklarımız için akıl almaz kötü tuzaklar var. Ne yazıkki yanlış insanlar ve kötü alışkanlıklar her türlü boşluğu doldurmak için hazır bekliyor. Her çocuğun, her insanın hayatta kötü alışkanlıklara kapılmaması için mutlaka sanat, edebiyat, müzik, güzel sanatlar ve spor yapmaya hava kadar su kadar şart. Çocuklarımızın, gençlerimizin kötü alışkanlıklara kazanma ve karanlık insan olma yerine bir müzik aletiyle arkadaş olmasını istiyoruz. Parasal zenginlik bir gün aniden yok olabilir. Fakat beynimiz ve yüreğimizin zenginliği ölene kadar vardır.” diye konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.