Minik Mersin Doğa Kolejliler İlkokula Geçmenin Sevincini Yaşadı

Mersin Doğa Koleji ilkokula geçiş töreninden bir kare (Fotoğraf: G. Hakan Koçman / The Epoch Times)

Mersin Doğa Koleji 5 yaş ana sınıfı öğrencilerinin ilkokula geçiş töreni velileri ve tüm Doğa Koleji kadrosunu sevince boğdu.

Mersin Doğa Koleji eğitim kadrosunun hazırladığı ve ana sınıfını bitiren 5 yaş öğrencilerin yer aldığı ilkokula geçiş töreni, etkinliğe katılan herkesi sevince boğdu. İngilizce drama, dans ve spor gösterilerinin yer aldığı etkinlikte miniklerin gösterdikleri performans tüm velilerden büyük alkış ve övgü aldı.

Törenin açılış konuşmasını Doğa Koleji İlkokulu Müdürü Nuran Kurt yaptı.  Kurt konuşmasında, konuşmayı hazırlarken çok duygulandığını belirterek, “Çalışkan arılarımızı ana sınıfımızdan uğurlarken, ilk geldikleri günleri hatırladım. Gözünüzden sakındığınız çocuklarınızı bize emanet ettiniz. Biz de kendi gözümüz gibi baktık sayın velilerimiz. Ne çabuk büyüdüler. Ne çok şey öğrendiler. Dün genel provalarını alırken, bunu daha iyi gördüm. Heyecanlarına ortak oldum ve bütün sene boyunca, onlarla ağladık, onlarla da güldük. Ana sınıfımızdan ilkokula geçerken neler neler öğrendiler. Öncelikle okumayı ve yazmayı öğrendiler. İngilizce anlar ve konuşur oldular. İyi bir Doğacı oldular, günlük yaşam becerilerini öğrendiler.  Matematiği oyunlar ile öğrendiler. Deneyler yaptılar. Fen bilimlerini öğrendiler. Drama yaptılar. Yapan abilerini ve ablalarını seyrettiler.  Dans ve buz pateni yaparak güç kazandılar. Sanatsal faaliyetlerini sergilediler. ” dedi.

Mersin Doğa Koleji ilkokula geçiş töreninden bir kare (Fotoğraf: G. Hakan Koçman / The Epoch Times)

Doğa Koleji geleceğin liderlerini yetiştiriyor

Kurt konuşmasının devamında asıl önemli olanın ise öğrencilerin sosyal-duygusal gelişimi olduğunu vurgulayarak Doğa Koleji eğitiminin akademik olarak çok güçlü olmasının yanında sosyal-duygusal alanda da çok güçlü olduğunu vurguladı. Doğa Koleji öğrencilerinin çok rahat iletişim kurabildiğine ve kendilerini iyi ifade edebildiğini sözlerine ekleyen Kurt, Doğa sisteminin lider çocuklar yetiştirme odaklı olduğunu belirtti.   Deneyimledikleri portfolyları ve sunumları ile heyecanları ile baş edebilmeyi de öğrendiklerini söyleyen Kurt, “Bu sayede sosyaldirler. Yardımsever ve uyumludurlar. Hayal kurarlar ve proje üretirler. Soru sorarlar ve sorgularlar. İsteklerini çekinmeden ifade ederler. En önemlisi sayın velilerim, özgüveni yüksek çocuklar yetiştirmekten gurur duyuyoruz.  Kısacası Doğa çocukları Nazım Hikmet’in şiirinde söylediği gibi; “Bir ağaç gibi hür ve bir orman gibi kardeşçesine” yaşarlar.” dedi.

Çocuklarımızın gözlerindeki Mustafa Kemal sevgisi, kaybolmuş olan umutlarımız teker teker yeşertiyor”

Konuşmasından sonunda Kurt, Doğa Koleji miniklerini Mustafa Kemal Atatürk ilkeleri ve sevgisi ile büyüttüklerine dikkat çekti. “Çalışkan arılarımız hep bir ülkeye doğru uçarlar. Bu ülke ulu önderimizin yoludur. Küçük hanımlar, küçük beyler, sizler hepinizin geleceğin bir gülü, yıldızı, aydınlığısınız. Memleketi aydınlığa boğacak olan sizlersiniz.” dedi.  Öğrencilere de seslenen Kurt kendilerinin ne kadar önemli ve kıymeti olduğunu düşünerek, ona göre çalışmalarını istedi. “Ülkemizi aydınlatan ve değişmez ilkeleriyle bizi insanlık seviyesine çıkaran M. Kemal Atatürk sevgisini çocuklarımızın minicik kalplerinde gördükçe, bilgisini akıllarında ve ilgisini gözlerindeki ışıkta gördükçe, kaybolmuş olan umutlarımız teker teker yeşeriyor. Bu nedenle siz değerli velilerimize ve Doğa ailesi öğretmenlerine çok büyük teşekkür etmek istiyorum.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından minik Doğa kolejliler öğretmenleri ile birlikte gösterilerini sundu ve ilkokula geçiş belgelerini aldılar. Törenin sonunda Doğa Koleji eğitim kadrosu ile birlikte minikler sahnede 10. Yıl Marşı’nı söyleyerek töreni bitirdiler.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.