Moğollar Grubu, Manavgatlıları ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’la Coşturdu

47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali

ANTALYA– 47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali etkinlikleri çerçevesinde konser veren Moğollar Grubu, Manavgatlıları Türk sinemasının efsane film müzikleri Selvi Al Yazmalım ile Dila Hanım/Devlerin Aşkı’yla coşturdu.

Moğollar Grubu, Antalya Altın Portakal Vakfı ile Manavgat Belediyesi düzenlediği festival etkinliğinde Perşembe Pazarı’nda konser verdi. Konseri Manavgat Belediye Başkan Vekili İbrahim Halimoğlu, Başkan Yardımcısı Hasan Şimsek’in yanı sıra tiyatro ve sinema sanatçıları Müjdat Gezen, Erkan Can, Sümer Tilmaç ve Necmettin Çobanoğlu birlikte dinledi. Manavgat Belediye Başkan Vekili İbrahim Halimoğlu, 47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali etkinlikleri çerçevesinde Manavgat’ta konser vermelerinden ötürü Moğollar Grubu adına Cahit Berkay, festival yönetim kurulu üyesi Cengiz Haydar Barut ve sanatçı Müjdat Gezen’e bir buket çiçek takdim etti.

Moğollar Grubu’nun 1968 yılında kurduklarını belirten Cahit Berkay, geçen 42 yıllık süre içinde çok değerli dostları Cem Karaca, Barış Manço ve Kurtalan Ekspres gitaristi Bahadır Akkuzu’yu kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olduklarını söyledi. Cahit Berkay, “Bu güzel insanlar hep yüreğimizde yaşayacak. Barış Manço, Cem Karaca ve Bahadır Akkuzu ülkemizin yetiştirdiği nadir sanatçılar. Onları hep sevdik ve sevmeyede devam edeceğiz. Allah nur içinde yatırsın.” diye konuştu.

Grup üyeleri Cahit Berkay, Taner Öngür, Engin Yörükoğlu, Serhat Ersöz ve Emrah Karaca, Barış Manço ve Cem Karaca’nın anısına Dağlar Dağlar, Kara Sevda, Gül Pembe, Alla Beni Pulla Beni, Namus Belası, Nem Kaldı, Tamirci Çırağı, Töre ve Yolumuz Gurbete Düştü şarkılarılarını seslendirdi. Grup, piyasaya çıkan Umut Yolunu Bulur albümünden Çaya kaç şeker, Geri sar, Yalan, Günler, Kadınlarımız şarkılarıyla ve Çöpçüler Kralı müziğini seslendirdi.

TOPRAK ANAYI TEMA İÇİN YAPTIK, TEMA BUNUN FARKINDA DEĞİL

Toprak Ana şarkısını, erozyonla mücadeleyi gündeme taşımak için yaptıklarını belirten Cahit Berkay, Tema Vakfı’nın ise bestelerini hiç sahiplenmediğini ifade etti. Berkay, bu konuda suçun Tema’nın değil, kendilerinin sesini duyuramamalarından kaynaklandığını belirtti.

MÜJDAT GEZEN: ONE MİNUTE, DEMEKLE LİDERLİK OLMUYOR

Çiçek takdimi sonrası bir konuşma yapan sinema sanatçısı Müjdat Gezen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ‘one minute’ diyerek göndermede bulundu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 6 Mart 1930 yılında Antalya’ya geldiğinde liman açıklarında 4 deniz zırhlısı gördüğünü belirten Müjdat Gezen, bu zırhlıların İtalya’nlara ait olduğunu ve zırhlılara bir balıkçı teknesiyle üzerine Türk bayrağı, Cumhurbaşkanı forsu takarak 3 kişinin gittiğini ifade etti. Tekne üzerinde Türk bayrağını ve Cumburbaşkanlığı forsunu gören İtalya zırhlılarının kaçmaya başladığını belirten Gezen, Atatürk’ün cesareti ve devlet adamı ciddiyetinin tüm liderlere örnek olması gerektiğini kaydetti. Gezen, “Atatürk’ün cesareti hepimize örnek olmalı. Devlet başkanı dediğin böyle olur. Davos’ta one minute demekle lider olunmuyor.” diye konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.