Muharrem İnce, Seçim Sonucu Sonrasında Açıklama Yaptı

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, dün Yalova’da oyunu kullandıktan sonra Ankara’ya gitmiş ve YSK’nın önünde bir açıklamada bulunmuştu.

Ardından seçim sonuçlarının Anadolu Ajansı’nın verileriyle TV ekranlarına yansımasıyla birlikte CHP’li yöneticiler, manipülasyon iddialarında bulunmuş, Muharrem İnce de Twitter hesabından açıklamada bulunmuştu.

İnce, Twitter hesabından “Anadolu Ajansı manipülasyon yapıyor, Erdoğan’ın yüksek oy aldığı yerlerin sonuçlarını öncelikli veriyor. Sandık görevlilerimize sesleniyorum moralinizi bozup asla sandıkları terk etmeyin” demişti. Daha sonra saat 23.50 sıralarında bir açıklama daha yapan İnce, “Yüksek Seçim Kurulu’nun geçici seçim sonuçlarını ilan etmesinden sonra bir açıklama yapacağım” açıklamasında bulunmuştu.

Muharrem İnce, seçimin kesinleşmemiş sonuçlarının açıklanmasından sonra partisinin genel merkezinde kameraların karşısına geçti ve ”Sosyal medyada dolaşan asparagas haberlerle başlayayım. Bunların hepsi yalandır. Böyle bir şey yoktur. Beni tehdit edecek adam da henüz yeryüzüne gelmedi. Ama böyle bir şey olmadı. Yok eşimi kaçırmışlar, yok albaylar beni rehin almışlar. Bunlar birkaç hasta, şizofrenin ciddiye alınmayacak şeyleri. Bunları bir kere kapatalım. Birincisi bu. İkincisi 15 milyon yurttaşım bana oy verdi. Hedefimiz bu 15 milyonu 30 milyon yaptı. Eğer 15 milyon insan oy veriyorsa bu kısa sürede 30 milyon yapılabilir. Bunu herkesin böyle bilmesi lazım.” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

 

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.