Nevşehir’de Öğretmenler Müzik Ziyafeti Sundu

Nevşehir’de 25 müzik öğretmeninin görev aldığı Öğretmenler Korosu konser verdi. Nevşehir Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Semih Dede başkanlığında kurulan Öğretmenler Korosu’nun ‘Ezgiler Harmanı’ adlı konseri büyük ilgi gördü.

Konsere; Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Turgay Aras, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Gurulkan, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa, çok sayıda öğretmen, öğrenci ve vatandaş katıldı.
Klasik Türk Müziği ve Türk Halk Müziği’nin sevilen eserlerinin söylendiği konserde, Nevşehir Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi de gösteri yaptı. Koro ve solo olarak icra edilen eserler dinleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Yaklaşık 2 saat süren konser sonunda Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, koroda görev alan tüm öğretmenlere, saz ekibine ve halk oyunları ekibine teşekkür etti ve bu tür konserlerin devamını diledi.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa ise konserde görev alan tüm öğretmenlerin tamamen gönüllü olarak katılım sağladıklarını söyledi. Fatsa, öğretmenler korosunun konserlerinin önümüzdeki aylarda devam edeceğini kaydetti. Vali Savaş, ayrıca, tüm koro üyelerine çiçek hediye etti. 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.