New Yorker Dergisinin Fotoğrafçısı Arslanköylü Kadınlar için Mersin’de

Caroline Drake, Aslanköylü Kadınlar Tiyatro Topluluğu Arpaç’ta oynayacakları ‘iki Öküz Parası’ adlı oyunun afişlerini asarken, topluluk üyelerini fotoğraflıyor.

New Yorker dergisinin Türkiye fotoğrafçısı Caroline Drake Arslanköylü Kadınlar Tiyatro Topluluğu’nun dergide yayınlanacak makalesi için topluluğun fotoğraflarını çekmek üzere Mersin’e geldi. Amerika’da 1 milyon trajı olan New Yorker dergisinin Türkiye muhabiri Elif Batuman daha önce hikayelerini çok ilginç bulduğu topluluk hakkında bir makale yazmak için Mersin’e gelmişti. Bu sefer New Yorker dergisi makaleyi tamamlamayacak olan fotoğrafları tamamlamak için fotoğrafçı Caroline Drake Mersin’e geldi. 5 gün boyunca Arslanköylü Kadınlar Tiyatro Topluluğu ile birlikte olacak olan Drake, hikayesi çok ilginç olan bu oyuncularla birlikte olmanın çok eğlenceli olduğunu söyledi.

Fotoğrafçı Drake, topluluk üyelerini hep beraber prova yaparken, asma bahçelerinde üzüm toplarken, topluluğun şu anda son sahnesini çekmeyi bekledikleri “Yün Bebek” film setinde çalışırken ve Çarşamba akşamı Arpaç Sakarlar köy meydanında oynanacak olan “İki Öküz Parası” oyununda görüntüleyecek. Söz konusu makalenin Ağustos ayında New Yorker dergisinde yayınlanması bekleniyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.