ODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Baki Arslan, Kampüse Alınmadı

Fotoğraf: ODTÜ

ODTÜ Mezunları Derneği Başkanı aracıyla kampüse alınmadı, girişinin 2090 yılına kadar yasak olduğu söylenen Baki Arslan’a bir gerekçe sunulmadı.

ODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Baki Arslan’ın kampüse aracıyla girişi engellendi. Arslan’a, güvenlik görevlisi tarafından 2090 yılına kadar araçla giremeyeceği söylendi ancak bir gerekçe ya da yazılı karar sunulmadı. Dernek tarafından yapılan açıklamada yapılanın kabul edilemez olduğu belirtildi.


Baki Arslan’ın kampüse alınmadığı bilgisini X hesabından duyuran ODTÜ Mezunları Derneğinin açıklamasında, “Yönetim kurulu başkanımız 2090 yılına kadar yasaklı olduğu söylenerek kampüse alınmadı. Yasak kararına dair herhangi bir gerekçe bildirilmezken, yazılı bilgi talebimiz de karşılıksız kaldı.Daha önce de farklı zamanlarda farklı yönetim kurulu üyelerimiz, kampüse girişleri sırasında yasaklı oldukları gerekçesiyle kampüse alınmamıştı. Kendilerinin verdiği dilekçeler yanıtsız kalmıştı. Kimin, neye dayanarak verdiği belli olmayan bu kararlar kabul edilemez. Yapılan bu keyfi muamelenin hukuki olarak da takipçisi olacağız.” ifadeleri yer aldı. Arslan, dernekten 5 kişinin ODTÜ’ye girişinin yasaklandığını açıkladı.

https://x.com/odtu_md/status/1708726054653686195?s=20

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.