Okullara 1 Hafta Tatil İlan Edildi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, okullardaki ara tatilin öne alındığını duyurarak 16 Mart’tan itibaren okulların 1 hafta tatil edildiğini duyurdu. Üniversiteler ise 3 hafta tatil edildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dün akşam yaptığı açıklamada “Ara tatil öne alındı. İlkokul, ortaokul ve liseler 16 Mart’tan itibaren bir hafta tatil edilecek” ifadelerini kullandı ve üniversitelerin de aynı tarihten itibaren 3 hafta tatil edildiğini açıkladı.

Kalın’ın Cumhurbaşkanlığında gerçekleştirdiği açıklamadan satırbaşları şu şekilde;

 “İlk, orta ve lise okulları 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil edilecek. Ara tatil önceye alınmış olacak. 23 Mart tarihi itibariyle de uzaktan eğitim yöntemiyle internetten ve televizyon kanallarından öğrencilerimizin eğitimlerine devam etmeleri imkanı sağlanacak.”

“Milli Eğitim Bakanlığımız bu konuda kapsamlı bir çalışma yaptı. Üniversitelerle ilgili 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta boyunca üniversitelerimizde tatil edilecektir.”

“Bu 3 haftalık tatilin nasıl koordine edileceği ve eğitim açısından telafi edileceği konusu YÖK koordinasyonunda belirlenecek usul ile üniversitelerle istişare etmek suretiyle eğitim programı tanzim edilecek. Üniversite eğitiminde kaybın olmaması için gerekli tedbirler alınacak.”

“Spor müsabakalarının Nisan sonuna kadar seyircisiz oynanması kararı alınmıştır. Spor faaliyetlerinde böyle bir kalabalık ortamın alışmaması açısından bu kararın isabetli olduğunu ifade etmek isterim. “

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.