Ömer Çelik: ”Cumhur İttifakı,Geçen Dönemde Son Derece Önemli Türk Siyasetine Kazanımlar Getirmiştir”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, parti genel merkezinde gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayıp,değerlendirmede bulundu.

Çelik, yerel seçimlere ilişkin, “Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermektir, toplumsal taleplere duyarlı olmaktır. Bu çerçevede bir değerlendirme yapıldı.” şeklinde konuştu.Cumhur İttifakı’na değinen Çelik, “Cumhur İttifakı, geçen dönemde son derece önemli Türk siyasetine kazanımlar getirmiştir. Bundan sonrasında da aynı kazanımları devam ettireceğinden bir kuşkumuz yoktur.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görüşmesine yönelik soru üzerine Çelik, “Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bahçeli’nin takvimine göre bu görüşmeler zaten sürmektedir. Bugün yeni bir görüşme olur mu? Bu mümkündür.” ifadesinde bulundu.

Çelik, af tartışmalarına yönelik soruya ise “Af tartışmalarıyla ilgili daha önce açıkladığımın dışında yeni bir değerlendirmemiz yok” cevabını verdi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.