Ömer Lütfü Mete, Ölümünün Birinci Yılında Mezarı Başında Anıldı

İSTANBUL-Senarist Ömer Lütfü Mete, mezarı başında ailesi ve sevenleri tarafından anıldı. Anma törenine katılan Mete ailesi ile Kurtlar Vadisi’nde ‘Abdülhey’ karakterini canlandıran Kenan Çoban ve karikatürist oyuncu Hasan Kaçan dua okudu.

Geçtiğimiz yıl 18 Kasım’da geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Ömer Lütfü Mete, ölümünün 1. yılında Çengelköy Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlanan anma törenine; Mete’nin eşi Leyla, oğlu Ali ve kızları Hatice Hicaz, Fatma Berra, Zeynep Mücteba ile Kurtlar Vadisi’nde ‘Abdülhey’ karakterini canlandıran Kenan Çoban katıldı. Mete’nin senarist dostu Hasan Kaçan da aileyi anma programında yalnız bırakmadı.Ömer Lütfü Mete ile olan ilişkilerinin çok farklı olduğunu kaydeden Hasan Kaçan, cismen aralarında olmasa da Mete’yi manen hep yanında hissettiklerini ifade etti. Kaçan, “Burada pırıl pırıl evlatları var. Biz onları gördükçe aslında Ömer ağabeyimizi görmüş oluyoruz.” dedi.

Mete’nin oğlu Ali Buhara da, manen babasını her zaman yanında hissettiğini söyledi. Ali Buhara, “Bir yıl sonra bugün bayramda babamın ölümünün seneyi devriyesi için bir aradayız. Ama ‘aşıklar ölmez’ demişler. Çünkü o yazdığı eserlerle ölümsüzleşti.” şeklinde konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.