Ordu Bilim İnsanı Yıldız Hoca’yı Anacak

Dil ve Edebiyat Derneği DED Ordu Şubesi, Ordu’nun yetiştirdiği en önemli bilim insanları arasında yer alan merhum Mehmed Çavuşoğlu’yu, doğumunun 75. yılınde bir etkinlikle anacak.
    ‘Doğumunun 75. Yılında Hizmeti Eserleri ve Hatıraları ile Hocam Prof. Dr. Mehmed Çavuşoğlu’ adlı konferansa konuşmacı olarak Mehmed Çavuşoğlu’nun, talebesi İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammed Nur Doğan katılacak. 15 Ocak Cumartesi akşamı Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBKT) salonunda yapılacak konferansta bir de Mehmed Çavuşoğlu ile ilgili slayt gösterisi yer alacak.
    Programın sonunda Prof. Dr. Muhammed Nur Doğan kitaplarını da imzalayacak ve katılımcılarla sohbet edecek. Dil ve Edebiyat Derneği (DED) Ordu Şubesi Kurucu Başkanı Şair-Yazar Nuri Kahraman, “Yöremizin ülkeye ve dünyaya kazandırdığı, Türk Dili ve Edebiyatını dünyaya tanıtarak büyük hizmetler etmiş ve eserler bırakmış, göğsümüzü kabartan bir değeri tanımak adına Orduluların programa ilgi duyacağından eminiz. Ardından benzer faaliyetlerle Orduluların huzurlarında olmaktan memnun olacağız.” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.