Peker Yeni Tweet Dizisi ile Yine Pek Çok Karanlık İlişkiyi Deşifre Etti

(Fotoğraf: Sedat Peker’in 9. videosundan alınan ekran görüntüsü)

Hakkında organize suç örgütü yöneticisi iddiasıyla soruşturma açılan ama halkın büyük bir çoğunluğu tarafından bir kurtarıcı gözüyle bakılan Sedat Peker uzun bir sürenin ardından yayınladığı tweetleri ile yine gündemi sarstı. 50 tweetlik bir flood yayınlayan Peker, yeni tweet serisinde Burhan Kuzu’nun siyasi gücünü nasıl kötüye kullandığını anlatarak geçmişte basına yansıyan uyuşturucu baronu Zindaşti ile olan karanlık ilişkiler ağını ortaya koydu. Tweetlerinde Burhan Kuzu ile AKP eski Beşiktaş Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Aliye Uzun’un ilişkilerini ve ayrıca Zindaşti dosyasında adı geçen ve ABD Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi kayıtlarında uluslararası uyuşturucu baronu olarak adı geçen Orhan Üngan ile ilişkilerini deşifre eden Peker, Kuzu’nun para karşılığında bu kişilerin kirli işlerini nasıl hallettiğini aktardı.

Süleyman Soylu ve Burhan Kuzu ilişkisi

Peker, Burhan Kuzu bütün bu kirli işlerini sürdürürken Süleyman Soylu’nun AKP’ye kendini kabul ettirebilmek için Burhan Kuzu’nun bütün bu işlerine sessiz kaldığını  ifade etti. Peker yayınladığı 24, 25,26 ve 27. tweetlerde konu ile ilgili Soylu’nun Burhan Kuzu’nun pek çok işine AK Parti’de kabul görebilmek için sessiz kaldığını aktardı ve şu ifadelerde bulundu; “…Ak Parti’de kabul görebilmek için Burhan Kuzu’nun desteğini alabilmek adına bu olaylara olur vermesiydi. Öyle ya, kendisi Tayyip Bey’den sonra Cumhurbaşkanı olacaktı. süslü süleymanın deyimiyle Kendimi halka sevdirdim, devlet bürokrasisine kendimi kabul ettirdim ancak bir türlü Ak Parti’ye kendimi kabul ettiremedim olgusunu değiştirmek için Burhan Kuzu’nun başrolünü oynadığı tüm bu suçlara ve anlatacağım diğer suçlara sessiz kaldı.”

Burhan Kuzu’nun kirli işleri

Peker daha sonra Burhan Kuzu’yu ağlarına düşüren bir grubun kendilerine kredi çıkarabilmek için Burhan Kuzu’yu nasıl yönlendirdiklerini aktardı. Paker, ayrıca  OYAK’a bir yer sattırabilmek için Kuzu’nun nasıl devreye girdiğini ve bir Ziraat Bankası üst düzey yöneticisi ile yaptığı telefon konuşmasının ses kaydını yayınladı. Ayrıca tanınan bir milyonerin devam eden davası için kişiye nasıl sağlam raporu aldırdığını ve bunu Cumhurbaşkanlığındaki görevi sayesinde telefonlarını Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesinden bağlatarak nasıl başardığını ifade etti. Peker bu konuyla ilgili delil olarak da ekran görüntüsünü paylaştığı WhatsApp yazışmalarını yayınladı ve HTS kayıtlarını işaret etti.

Aleyna Çakır ve Yeldana Kaharman davaları

Peker son tweetlerinde de Ak Parti milletvekili Tolga Ağar tarafından tecavüze uğrayıp intihar ettiği iddia edilen Yeldana Kaharman ve ölümünden Ümitcan Uygun’un sorumlu olduğu iddia edilen Aleyna Çakır davalarında da hiçbir suçlunun ceza almayacağını söyledi. Bu davalar konusunda Burhan Kuzu olayını örnek gösteren Peker, adli tıp raporu gerekli şekilde hazırlandıktan sonra suçluların serbest kalacağını ifade ederek, Yeldana Kaharman olayında Tolga Ağar’ı kurtarmak için gerekli adli tıp raporunun hemen hazırlandığını ve Aleyna Çakır davası için de Ümitcan Uygun’un babasının Süleyman Soylu ile arkadaşlığı sayesinde aynı şekilde raporun hazırlanacağını iddia etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.