Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, Yarıyıl Tatilinde Çocuklara Açılıyor

Türkiye genelinde yaklaşık 3 milyon çocuğa tiyatro sevgisi aşılayan Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda sergilediği ‘Nasreddin İnadın Sonu’ oyunu ile yarıyıl tatilinde çocuklarını tiyatroya götürmek isteyen aileleri bekliyor.
Halk kahramanı ve mizah ustası Nasreddin Hoca’nın dilden dile, ülkeden ülkeye ulaşmış, bugünün insanına göndermeleri olan fıkralarından yola çıkılarak yazılan ‘Nasreddin, İnadın Sonu’ oyunu, izleyen çocuklara var olanın değerinin bilinmesi, körü körüne zıtlaşmanın ve inatlaşmanın sonucunun ne tür kayıplara sebep olduğunu anlatan bir hikâye ve keyifli müziklerle sergileniyor. Simgelerle dolu bir anlatıma sahip hikâyenin yanı sıra, 16 dans ve 21 şarkı ile zenginleşen oyun, çocuklar için oldukça ilgi çekici ve keyifli öğeler taşıyor. Geleneksel köy seyirlik oyunlarıyla fiziksel ve görsel tiyatronun bir sentezi olan oyunda, klarnet, saz, bendir, davul ve ritim sazlardan oluşan bir orkestra tarafından destekleniyor.
Sergilediği her oyunda, çocuklara tiyatro sevgisini aşılamanın yanı sıra, onların kültürel ve kişisel gelişimine de katkıda bulunmayı hedefleyen tiyatro, yeni oyununda Nasreddin Hoca’yı genç nesillere tanıtırken, aynı zamanda onlara geleneksel tiyatromuzdan bir örnek sunmayı amaçlıyor.
‘Nasreddin İnadın Sonu oyunu, 28 Mart 2011 tarihine kadar çocuklarla buluşmaya devam edecek. Çocuklara sağlıklı ve besleyici ürünler sunan Pınar, bugüne kadar gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. Repertuarını çocuk edebiyatının seçkin eserlerinden oluşturmaya özen gösteren Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu, oyuncusundan yönetmenine ve sahne tasarımcısına kadar profesyonel kadrosuyla bugüne dek 40’ı aşkın çocuk oyununa imza attı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.