Piyanist Füreya Ünal’dan Müzik Resitali

BURSA-Dünyanın çeşitli ülkelerinden ödüllü sanatçıların katılımıyla kurulan ‘Divan Concort Oda Orkestrası, Bursa’da sahne aldı.

Bursa Kent Konseyi Cam Seramik Grubu, Türkiye’nin ilk seramik sanatçılarından Füreya Koral’ın doğumunun 100. yılı anısına Müzik Eğitim Çalışma Grubu ile birlikte konser düzenlendi. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda düzenlenen konsere, Bursalı sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

Programın başında konuşan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla önemli etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Konuşmanın ardından sahne alan Müzik Eğitim Çalışma Grubu tarafından oluşturulan Çok Sesli Koro, mini bir konser verdi. Levent Sezgin şefliğinde seslendirdikleri eserlerle büyük alkış alan koro, dinleyenlere müzik ziyafeti çekti.

Daha sonra Colifornia’da yaşayan ve Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst Frankfurt’ta öğretim görevlisi olan Türk Piyanist Füreya Ünal, Pasifik Senfoni Orkestrası birinci keman sanatçısı Maia Jasper ve Los Angeles’te öğretim görevlisi olan klarnet sanatçısı Virgina Figuireedo’dan oluşan Divan Concort sahne aldı. Concort, çağdaş müziğin yanı sıra 20. yüzyıl klasiklerini seslendirdi.

Türkiye’deki konserlerini ilk seramik sanatçılarından Füreya Koral’ın 100. doğum yılı anısına adayan Divan Concort, Bursa’da verdiği konserle dinleyenlere keyifli anlar yaşattı. Konserde Aram Haçaturyan, Onur Nurcan, Bela Bartok, Ken Walicki ve Igor Stravinsky´den eserler seslendiren Piyanist Füreya Ünal ve Divan Concort üyeleri, konser sonunda Bursalı sanatseverlerden büyük alkış aldı.

Daha sonra Piyanist Füreya Ünal ve Divan Consort Oda Orkestrası sahne alarak konsere katılanlara keyifli anlar yaşattı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.