Putin: Saldırının Arkasında Olan Herkesi Tespit Edip Cezalandıracağız

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkent Moskova’da düzenlenen terör saldırısının ardından yaptığı açıklamada, “Her birini tespit edip cezalandıracağız” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, saldırısının ardından Rusya halkına seslendi. Putin konuşmasında tüm Rusya halkına başsağlığı diledi. Putin, şu anda asıl önemli olanın Moskova’da meydana gelen terör saldırısının arkasındakilerin yeni suçlar işlemesini önlemek olduğunu söyledi.Putin, Moskova’da meydana gelen terör saldırısının ardından Rusya halkına hitaben yaptığı konuşmada, onlarca sivil ve masum insanın terör saldırısının kurbanı olduğunu söyledi.
Hayatını kaybedenlerin ailelerine gerekli tüm desteğin verileceğini belirten Putin, “Yakınlarını ve dostlarını kaybeden herkese derin ve samimi başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Sizlerle birlikte tüm ülke, tüm halkımız acı içindedir. 24 Mart’ı ulusal yas günü ilan ediyorum.” dedi.

Putin, Moskova dahil Rusya’nın tüm bölgelerinde terörle mücadeleye yönelik ek tedbirlerin uygulandığını aktararak, “Artık önemli olan bu kanlı katliamın arkasında olanların yeni bir suç işlemesini engellemektir.” ifadesini kullandı.

Olaya ilişkin yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Putin, “Terör saldırısının doğrudan failleri olan, insanları vuran ve öldüren dört kişinin tamamı bulunup gözaltına alındı. Kaçmaya çalıştılar ve Ukrayna’ya doğru ilerliyorlardı. İlk bilgilere göre (teröristler için) Ukrayna tarafından devlet sınırını geçmeleri için bir pencere hazırlandı.” diye konuştu.

‘Toplam 11 kişi gözaltına alındı’

Toplam 11 kişinin gözaltına alındığını bildiren Putin, şunları kaydetti:
Putin, “Toplam 11 kişi gözaltına alındı. Rusya Federal Güvenlik Servisi ve diğer kolluk kuvvetleri teröristlerin tüm yardımcı üssünü, onlara ulaşım sağlayanları, olay yerinden kaçma yollarını planlayanları, silah ve mühimmatla önbellekler, saklanma yerleri hazırlayanları tespit etmek ve ortaya çıkarmak için çalışıyor” dedi.
Rus lider Vladimir Putin, Moskova bölgesindeki terör saldırısının ardından Rusya halkına hitaben yaptığı konuşmada, bu suçun tüm failleri ve organizatörlerinin adil bir şekilde cezalandırılacağını dile getirdi.
Putin konuşmasında, “Bu suçun tüm failleri ve organizatörleri adil ve kaçınılmaz cezalarını çekeceklerdir. Kim olurlarsa olsunlar, onları kim yönlendirmiş olursa olsun. Tekrar ediyorum, teröristlerin arkasında olan, bu vahşeti hazırlayan herkesi tespit edip cezalandıracağız” dedi.

Putin, meydana gelen terör saldırısının ardından sıradan vatandaşların kayıtsız kalmayarak doktorlara ve özel servis görevlilerine ilk yardım ve insanları hastanelere ulaştırma konusunda yardımcı olduklarını vurguladı.
Putin konuşmasında, “Trajediden sonraki ilk dakikalarda kayıtsız ve ilgisiz kalmayan sıradan vatandaşların yardımına dikkat çekmeden geçemeyeceğim. Onlar, doktorlar ve özel servislerle birlikte ilk yardımı sağladılar ve yaralıları hastanelere taşıdılar” cümlelerine yer verdi.

Putin “Teröristleri, katilleri, milliyeti olmayan ve olamayacak olan insanlık dışı insanları tek bir kötü kader bekliyor: intikam ve unutuluş. Onların bir geleceği yok”
“Hiç kimse ve hiçbir şey birlikteliğimizi ve irademizi sarsamaz. Kararlılığımız ve cesaretimiz, Rusya halkının gücüdür”
“Suçlular soğukkanlı ve kasıtlı bir şekilde, bir zamanlar Nazilerin işgal altındaki topraklarda yaptığı gibi vatandaşlarımızı, çocuklarımızı öldürmeye gidiyorlardı. Bir idam gösterisi, kanlı bir korkutma eylemi düzenlemeyi planladılar” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.