Putin:” Teröristler ABD Vatandaşlarını Esir Aldılar”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, terör örgütü DAEŞ’in ABD’nin Fırat boyunca kontrol ettiği bölgelerde varlığını artırdığını belirterek, “Teröristler Fırat’ın güneyinde ABD ve Avrupa vatandaşlarını esir aldı. Toplam 700 kişiyi esir aldılar ve 10 kişiyi idam ettiler” açıklamasında bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soçi’de düzenlenen Valday Uluslararası Tartışma Kulübü toplantısında Suriye’deki son gelişmelere yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Suriye’de ABD tarafından kontrol edilen bölgelerde yaşanan sorunlara işaret eden Putin, “Fırat’ın doğusunda ne olduğunu kimse bilmiyor, orada hala DAEŞ güçleri var. DAEŞ, ABD’nin Fırat boyunca kontrol ettiği bölgelerde varlığını artırdı” şeklinde konuştu.

DAEŞ’li teröristlerin bölgede esir aldığı insanları idam etmeye başladığını ifade eden Putin, “Teröristler Fırat’ın güneyinde ABD ve Avrupa vatandaşlarını esir aldı. Toplam 700 kişiyi esir aldılar ve 10 kişiyi idam ettiler. Herkes sessiz, sanki hiçbir şey olmamış gibi bir sessizlik var” dedi.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.