Putin: “Türkiye İle İlişkimiz Derinleşiyor.”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin giderek geliştiğini belirterek, "Türkiye ile ilişkilerimiz hem derinleşiyor hem de yeni içeriklerle zenginleşiyor. İş birliğimiz bölgesel ve ekonomik konularda hızla artıyor." dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan’ı Moskova’da bulunan Kremlin Sarayı’nda kabul etti.

Grüşmede Türkiye ile hızla gelişen ikili ilişkilere işaret eden Putin, “Türkiye ile ilişiklerimiz hem derinleşiyor hem de yeni içeriklerle zenginleşiyor. İş birliğimiz bölgesel ve ekonomik konularda hızla artıyor.” şeklinde konuştu.

Suriye konusunda Rusya ve Türkiye’nin gösterdiği çabayı öven Putin, “Ayrıca İran, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve ABD’nin de katkılarıyla ciddi bir şekilde Suriye meselesinin çözümüne yaklaşabildik.” dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu ise şu şekilde konuştu;

“Sizleri en yakın zamanda  Türkiye’de ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Özellikle İstanbul’da birlikte balık yeme konusunda mutabakatınız vardı.  Rusya ve Türkiye arasındaki ilişki, bazılarını kıskandırmaya devam ediyor. Önümüzdeki süreçte yapılacak üçlü zirve konusunda arkadaşlarımızın hazırlıkları sürüyor. İkili ilişkilerimizin yanında bölgesel konulardaki iş birliğimizi güçlendirmek için birlikte çalışmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Bölgesel barış için de bu çok önemlidir.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.