“Queen Elisabeth Music Chapel” Orkestrası Türkiye’de İlk Konserini İzmir’de Verecek

Belçikalı klasik müzik orkestrası “Queen Elisabeth Music Chapel” Orkestrası Türkiye’de ilk kez, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı ve EGİAD desteği ile Borusan OTO sponsorluğunda İzmir Efes Antik Kenti Açıkhava Müzesi Celcius Kütüphanesi’nde çok özel bir konser verecek.

Kurulduğu günden bu yana genç yetenekleri destekleme amacıyla çalışmalarına devam eden ve Belçika’dan 200 kişilik destekçisiyle yola çıkan “Queen Elisabeth Music Chapel” 19 Eylül Pazartesi günü ilk kez Türk dinleyicileri ile buluşacak.

2007 ve 2009’da çıkardığı ‘Queen Elisabeth Music Voyage’ albüm serileriyle dünya çapında ünlenen topluluk, Libya kıyıları ve Adriyatik sahillerinden ödünç aldığı ezgilerle, dinleyicilerini doğu ve batı uygarlıkları sınırlarında gemi ile bir yolculuğa çıkarıyor. Topluluk 19 Eylül’de Efes Antik Kenti Celcius Kütüphanesi’nde vereceği konserde ise Mozart’ın eserlerini dinleyici ile buluşturacak.

Konserden elde edilecek gelir Efes Antik Kenti’nin gelişimine ve uluslararası tanıtımına katkıda bulunmayı hedefleyen Efes Vakfı’na aktarılacak. Efes Vakfı, 10 bin yıl öncesine uzanan tarihiyle dünyanın en önemli kültür mirasları arasında yer alan Efes Antik kentinin korunması için fon yaratmak ve kenti modern arkeoloji biliminin çağdaş örneklerinin sergilendiği bir vitrin haline getirmeyi hedefliyor.

Mekan: Efes Celcus Kütüphanesi
Efes Açıkhava Müzesi Selçuk / İzmir

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.