Ruslar Balık Tutma Festivalinde Doyasıya Eğlendi

MOSKOVA- Rusya’nın geniş coğrafyasında onlarca farklı kültür ve gelenek birlikte barış içinde yaşamaya devam ediyor. Eksi 30-40 dereceyi bulan soğuk bölgeleri ısıtan ise aralıksız düzenlenen festivaller. Hafta sonunda iki ayrı bölgede gerçekleşen balık tutma festivali ve köpeklerin çektikleri kayaklarla yapılan yarışlar objektiflere birbirinden güzel fotoğrafların yansımasına neden oldu.

Nijninovgorod Bölgesi Çkalovski şehrinde Sovyet pilotu Valeri Pavloviç Çkalov’un anısına düzenlenen balık tutma festivalinde yediden yetmişe her yaştan balıkçılar katıldı. Donmuş Sanohta ırmağında düzenlenen balık avlama turnuvasında yüzlerce balıkçı buz kranlarla buzları delerek en kısa zamanda en çok balık tutabilmek için mücadele verdi.

ATEŞ ÇEMBERİNDEN ATLAYARAK BUZ GİBİ SULARA DALDILAR

Yüz metre koşarak av elbiseleri giyme yarışması, balık avı hakkında fıkra anlatma yarışmaları ve en güzel balık avlama şarkısını söyleme yarışmaları da düzenlendi. Turnuvanın en büyük ödülü de festivale uygun motorlu şişme tekne. En büyük 10 balık avcısına, ilk balık tutana, en genç ve en yaşlı balık avcılarına, ailece balık avcılarına, festivalin en uzun kısmını tamamlayan yarışmacı avcılara da ödüller dağıtıldı.

Yine festival çerçevesinde izleyiciler için de “Sağlam vücut sağlam ruh” adlı şenlikler düzenlenerek yüzücüler ve dalıcılar birbirinden güzel etkinlikler gerçekleştirdi. Ateş çemberinden atlayarak buz gibi sulara dalan göstericiler büyük ilgi topladı. Festival çerçevesinde seyirciler Çkalovsk müzelerini de gezme imkanı buldu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.