“S-400 Anlaşması Yaptık. Birilerinden İzin Alacak Değiliz.”

Kırgızistan'da Tük-Kırgız İş Forumu'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, S-400 ile ilgili, "Biz Rusya ile S-400 anlaşması yaptık. Birileri bundan rahatsız oluyor. Kusura bakmayın birilerinden izin alacak değiliz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırgızistan’da Türk-Kırgız İş Forumu’nda yaptığı açıklamalarda satır başları şöyle;

Türk iş adamlarına sesleniyorum, Kırgızistan  dost ve kardeş bir ülkedir. Yatırımlarınızda gelin bu ülkeye öncelik verin.

“Döviz saldırısıyla hedef Türkiye”

Kur manipülasyonuyla, Türkiye’nin güçlü ve sağlam ekonomisi üzerinde şüphe bulutları oluşturmaya çalışıyorlar. Döviz saldırısı üzerinden hedef Türkiye. Ekonomi silahlarına teslim olmayacağız. Özellikle uluslararası ticaretin dolara  bağımlılığı giderek daha büyük bir sorun haline gelmeye başladı. Bizler artık  aramızda yerli ve milli parayı kullanmak suretiyle doların egemenliğine bir defa yavaş yavaş son vermemiz gerekiyor.  Malum kredi derecelendirme kuruluşları var ya, bunların her  adımı politiktir. Bunlar cambazdır. Sakın cambazlara inanmayın.

Türkiye olarak, savunma sanayi başta olmak üzere, ekonomide  de bağımsızlığımızı tam anlamıyla tesis etmekte kararlıyız.

“İzin alacak değiliz”

Biz Rusya ile S-400 anlaşması yaptık. Birileri  bundan rahatsız oluyor. Kusura bakmayın, birilerinden izin alacak değiliz.

(Kırgızistan ile) İkili iş birliğimizi zehirleyen FETÖ  yılanının başını ezmemiz ve bu tehdidi ortadan kaldırmamız gerekiyor.

(FETÖ) Bu örgüt mensuplarının hiçbir dost ülkede ellerini  kollarını sallayarak gezmelerini istemiyoruz. Biz, adalet istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.