Sanatçı Bayram Bilge Tokel, Antakya’da Konser Verecek

HATAY-Devlet Sanatçısı Bayram Bilge Tokel, valiliğin davetlisi olarak geldiği Hatay’da yarın akşam konser verecek.

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz’in davetlisi olarak Hatay’a gelen Kültür Bakanlığı Eski Güzel Sanatlar Genel Müdürü ve Devlet Sanatçısı Bayram Bilge Tokel, 5 kişilik ekibiyle Hataylılara türkü ziyafeti yaşatmak istediğini söyledi.

Konser öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Lekesiz ve Tokel, konser ile ilgili bilgi verdiler. Hatay Valisi Lekesiz, kentte yapılması gereken tüm işler için mesai harcadıklarını ancak iş yoğunluğu içerisinde kültür ve sanata da zaman ayırmak gerektiğini söyledi.

Devlet Sanatçısı Tokel ise 29 yıl önce geldiği Hatay’da vereceği konserden ötürü büyük bir heyecan yaşadığını söyledi. “Sanatçı icraatıyla konuşur” diyen Tokel “Konserimizde türkü klasiklerinden seviyeli örnekleri sergilemeye çalışacağız. 5 kişilik ekibimle daha çok Elazığ ve Diyarbakır’da kullanılan kanun sazını da kullanacağımız bir konser olacak” dedi.

Toplantıda Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Sanatçı Tokel’e Antakya Halk Eğitim Merkezinde kadın kursiyerlerin elleriyle şekillendirilen ve üzerinde Hatay’ın içinde barındırdığı hoşgörü ortamını sergileyen figürlerin yer aldığı cam vazo hediye etti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.