Şanlıurfa Ve Adıyaman’daki Sel Felaketine İlişkin Süleyman Soylu açıklamada Bulundu

Deprem bölgesinde etkili olan şiddetli yağış 4 can aldı, 2 itfaiyeci ise aranıyor.

Adıyaman’ın Tut ilçesinde bahçedeki konteynerin suya kapılması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi kayboldu. Şanlıurfa’da ise sele kapılan 4 kişi yaşamını yitirdi, 2 itfaiyeci aranıyor. Kentte hastaneleri su bastı, okullar tatil edildi.

Adıyaman’da koordinatör olarak görev yapan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, sağanak nedeniyle tüm bölgeyi etkileyen afette bir konteynerin suya kapıldığını belirterek:

“Destek ekiplerimizin ve araçlarımızın bir kısmı burada bir kısmı da yolu temizleyerek geliyor. Olayda 1 vatandaşımız vefat etti, 4 vatandaşımız kayıp. Ekiplerimiz arama çalışmalarını sürdürüyor. Diğer vatandaşlarımıza da ulaşmaya çalışıyoruz. En kısa zamanda inşallah vatandaşlarımıza ulaşmayı ümit ediyoruz. Gerçekten tüm bölgeyi derinden etkileyen bir afet. Vatandaşlarımızın kendi imkanlarıyla temin ettiği konteynerin sulara kapılması sonucu böyle bir olay oldu.” şeklinde konuştu.

Gazetecilere açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bölgede tedbirlerin alındığını, ihbarlara müdahale edildiğini bildirdi.

Soylu “Buradaki çalışmalar valilerimiz, jandarma komutamız, bölge müdürlerimiz burada. Yollar açık, elektrik, su var. Tedbirlerimiz ve uyarılarımız devam ediyor. Dere yataklarının etrafında bulunmamak gerekir. Tüm tedbirleri ilgili yerlerde arkadaşlarımızın uyarısı var” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.