Seçim Kaybeden AKP’li Murat Becerikli, Vali ve Kaymakamı Tehdit Etti

Eski Mazgirt Belediye Başkanı AKP’li Murat Becerikli’nin vali, kaymakam ve kolluk güçleri hakkındaki suç unsuru ve tehdit içeren paylaşımlarına ilişkin soruşturma başlatıldı.

Tunceli’nin Mazgirt ilçesinde, eski belediye başkanı AKP’li Murat Becerikli’nin seçimi kaybetmesine neden olduklarını öne sürdüğü vali, kaymakam ve kolluk güçleri hakkındaki suç unsuru ve tehdit içeren paylaşımlarına ilişkin soruşturma başlatıldı.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde 1081 seçmenin bulunduğu Mazgirt’te, CHP adayı Ümit Tayhava 401, EMEP adayı Rıza Cangöz 280, AKP adayı ve mevcut belediye başkanı Murat Becerikli ise 65 oy aldı. Resmi sonuçlara göre yüzde 52,15 oranıyla CHP’li Tayhava seçimi kazandı ve mazbatasını alıp göreve başladı.
Seçimi kaybeden AKP’li eski belediye başkanı Murat Becerikli de Bingöl’de İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki memurluk görevine döndü. Seçimleri 3’üncü tamamlayan Becerikli, telefonundaki uygulamanın durumundan herkese açık olarak yaptığı paylaşımlarla da Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Mazgirt Kaymakamı Necdet Uçar ve güvenlik güçlerine yönelik seçimin kaybedilmesine neden oldukları gerekçesiyle çeşitli ithamlarda bulundu.
Paylaşımların ardından Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, Murat Becerikli hakkında suç unsuru ve tehdit içeren paylaşımları nedeniyle soruşturma başlattı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.