Şentop’tan, Bedirhan Şener’e Meclis Özel Kalem Müdür Yardımcılığı

Kaynak: Vikipedi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Tarafından Meclis Özel Kalem Müdür Yardımcılığı Görevine Getirildiği Ortaya Çıktı.

Bedirhan Şener’in 14 Mayıs seçimlerinden dört gün önce TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından Meclis Özel Kalem Müdür Yardımcılığı görevine getirildiği ortaya çıktı. Eski CHP Konya Milletvekili Şener, CHP’den aday gösterilmediği ve milletvekili unvanını kaybettiği 14 Mayıs seçimlerinin ardından Cumhur İttifakı’nı yanlısı açıklamalarla gündeme geldi. Cumhur İttifakı’nın Meclis çoğunluğunu elde ettiği ilk tur seçimlerden sonra Şener, “Cumhurbaşkanı bir partide, Meclis çoğunluğu bir partide olursa bu sefer ortaya ne çıkıyor? Denge denetim mekanizması kurulmuş oluyor. Fakat bu sefer de yönetimde ve ülkede istikrar kalmıyor. Dolayısıyla Meclis çoğunluğu Cumhur İttifakı’ndayken açıkça şunu söyleyeyim, Kemal Bey’in seçimi kazanmasıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı da bir başka partiye gittiğinde bir kere verdiği sözlerden hiçbirini gerçekleştiremez” ifadelerini kullanmıştı.


Bir Gün ‘den gazeteci Hüseyin Şimşek’in haberine göre; CHP’den milletvekili adayı gösterilmedikten sonra iktidar yanlısı açıklamalara imza atmaya başlayan Abdüllatif Şener’in oğluna, seçimden hemen önce Meclis Başkanı Mustafa Şentop tarafından Özel Kalem Müdürlüğü’nde görev verildiği ortaya çıktı. Açıktan yapılan atama ile Bedirhan Şener’e devlet memuru olma yolu da açıldı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan sosyal medya hesabından tepki göstererek “Nereden buluyoruz bu tipleri. Adamın açıklamalarına bir bakın! Neredeyse ‘Kılıçdaroğlu’na oy vermeyin’ diyor. Demek ki adam görevli olarak bize transfer olmuş, görevini de son konuşmasıyla başarıyla tamamlamış oldu. Bir de bu adam 2018 seçimlerinde benim yerime Bolu’dan aday gösterilecekti neredeyse. Sevgili parti yöneticilerim, mecbur muyuz bu ithal akla? Dönüp partinin içine baksanız, bu tür adamlardan daha vasıflı binlerce CHP’li göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: T.Özcan Twitter hesabı

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.