Shen Yun ‘Komünizmin Çin’le Bir Olmadığını’ Gösterdi

Shen Yun Gösteri Sanatları, New Jersey Gösteri Sanatları Merkezi’nde sahneye çıktı. 25 Nisan’dan 28 Nisan’a kadar beş gösteri sergileyen Shen Yun ‘komünizmin Çin’le bir olmadığını’ gösterdi. Şirket, 5.000 yıllık geleneksel Çin kültürünü ve komünizm öncesindeki değerleri yeniden canlandırma misyonuyla dünyayı dolaşıyor.

New Jersey Gösteri Sanatları Merkezi’nde Shen Yun Gösteri Sanatlarını izleyen Kelly Roark duygularını anlattı. (Fotoğraf: NTD haberi ekran görüntüsü)

Kendi ajansını yöneten Kelly Roark, “Geleneksel kültürde çok fazla değer olduğunu düşünüyorum” dedi. “Bu yüzden geleneksel kültürü sergilemek, çok iyi ve doğru bir görev. Böyle bir misyonun olumlu etkilerini sürdürmesi bence çok önemli. Çünkü hiçbir olumlu şey, olumsuzluktan gelmez. Kötülükten iyi bir şey ortaya çıkmaz”.

Teknoloji yöneticisi Nagi Nagalingam, “Bu çok iyi bir gösteri ve iyi bir amaca hizmet ediyor. Bence bu gösteriyi bütün insanlara ulaştırmak, harika bir hedef” dedi. “Geçmişi 5.000 yılı aşan ve hâlâ geleneklerini yaşatmaya çalışan çok fazla uygarlık yok. Bence onu yeniden canlandırmak, canlı tutmak ve dünyaya göstermeye çalışmakla iyi bir iş yapıyorsunuz”.

Jacobi Tıp Merkezi’nde doğum merkezi direktörü Barbara Dill de gösteri çıkışında konuştu. “Dansların her birinden önce hikâyeleri anlatıldı. Geleneksel Çin kültürünün bu şekilde paylaşılması çok güzel. Benim için komünizmden önce Çin’de olan her şeyi anlamak, harikaydı.”

Yurtdışında bir eğitim programının finans direktörü olan Lauren Severini, “İnsanların bir kültür hakkında, sadece bugünü değil, tüm tarihi öğrenmesi çok önemli” dedi. “Sanırım bu gösteri Çin’in geçmişini, sahip olduklarını ve neyin yok edildiğini herkesin anlamasını sağlıyor. Bu gösterinin arkasında bunu sağlama tutkusu yatıyor. İzlerken bu kültürün ne kadar güzel olduğunu herkesin anlamasını sağlamaya çalıştıklarını gerçekten anlayabilirsiniz.”

Çin’in engin tarihinden ilham alan Shen Yun, çeşitli mit ve efsanelerden oluşan hikâyeler anlatıyor. Ayrıca komünist rejimin maneviyata yönelik mevcut zulmüne ilişkin gerçek hikâyeler sergiliyor.

Günümüz Çağında Bu Mesajın Yayılması Gerekiyor

Bir işletme sahibi Joshua Alicea “Orada manevi uygulamalara zulmedildiğini gördüm. Umarım, Tanrı’nın izniyle, Shen Yun iyi işler çıkarmaya devam eder. Böylece Çin’i daha müreffeh, daha özgür ve daha iyi hayatların yaşanabileceği bir yer hale getirirler” dedi.

De Block, “Shen Yun ‘komünizmin Çin’le bir olmadığını’ gösterdi” dedi. (Fotoğraf: NTD haberi ekran görüntüsü)

De Block Environmental Services, LLC’nin başkan yardımcısı Robert De Block, duygularını ifade etti. “Tanrı’nın mesajını duydum ve kızımın komünizmin Çin’le bir olmadığını bilmesi gerektiğini düşündüm. Dünya ne kadar değişirse değişsin, maneviyat ve tarih, tüm zorluklara rağmen hayatta kalıyor” dedi. “Günümüz çağında bu mesajın yayılması gerekiyor. Bu yüzden 8 yaşındaki kızımın Çin’de yaşanan zorlukları anlamaya başlaması benim için önemli. Bunu anlaması gerekiyor ki, geleceğe doğru bir şekilde hazırlanabilsin. Böylece ilerideki yaşamında, özgürlük ve tanrısallığı savunabilsin.”

Shen Yun performansları klasik Çin dansını, müziğini ve hikâye anlatımlarını kullanıyor. Aynı zamanda geleneksel Çin kültürünün temelinde bulunan inançları, Çin’in manevi değerlerini de kucaklıyor.

Kelly Roark “Yaratıcının her zaman burada olduğunu, her koşulda insanlara kurtuluş sunduğunu hissediyorum. Bizim gördüğümüz sadece buradaki fiziksel form. Ancak, manevi form da her zaman mevcut. Tabii eğer onu görebiliyorsak” dedi.

De Block da şunları söyledi: “Bu gösterinin maneviyat yönü, dini aşıyor. Tanrı’ya inandığınız sürece, Hıristiyan ya da başka bir dinden olmanızın bir önemi yoktur. Maneviyat ortaya çıkar ve insanlarla bağlantı kurar. Bu, Amerikan halkına ve tüm insanlara bağımsızlığın, özgürlüğün ve Tanrı’ya olan inancın değerini açıklamanın bir yoludur.”

Shen Yun bundan sonra 9-12 Mayıs tarihleri ​​arasında Stamford, Connecticut’taki The Palace Theatre’da sahne alacak.

NTD News, Newark, New Jersey

The Epoch Times, Shen Yun Gösteri Sanatlarının sponsorluğundan gurur duymaktadır. Shen Yun’un 2006’daki ilk gösterisinden bu yana izleyici tepkilerini paylaşmaktadır.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.