Shen Yun’un Yükselen Yıldızlarından Dans Teknikleri Gösterisi

Çin'in beş bin yıllık geleneksel kültürünü yeniden canlandırmayı misyon edinmiş olan Shen Yun Gösteri Sanatları Grubu'nun yükselen yıldızları, dans teknikleri gösterisini sundu.

Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından izlenen ve neredeyse gittiği her ülkede kapalı gişe performans sergileyen New York merkezli Shen Yun Gösteri Sanatları Grubu, önde gelen klasik eğitimli dansçıları ile, Doğu ve Batı’yı harmanlayan eşsiz canlı bir orkestra ve göz kamaştırıcı kıyafetleriyle animasyonlu arka planlarla birlikte muhteşem bir gösteri yaratıyor.

2019 dünya turuna gelecek ay başlayacak olan Shen Yun Gösteri Sanatları Grubu’nun yükselen yıldızlarının dans teknikleri gösterimi, Shen Yun’un Yükselen Yıldızları ismi altında tanıtıldı.

Tanıtım videosunda yer alan Shen Yun dansçıları, klasik Çin dansının atletik serisini gözler önüne seriyor. 5.000 yılı aşan geçmişiyle Çin uygarlığından gelen bu inanılmaz sanat formunu; sanatçılar yeniden canlandırıyorlar.

İzleyeceğiniz bu videoda, dansçılar sadece klasik Çin dans teknikleri ve kombinasyonlarını sergiliyorlar. Videoda yer alan parça, her yıl tüm dünyada 180’den fazla şehirde gösterilerini sunan Shen Yun’un genellikle gösterilerinde yer alan gerçek bir hikaye anlatımını içermese de; bazı Çin dans tekniklerini görmek açısından etkileyici bir gösteri ortaya koyuyor.

2019 Shen Yun turu için: shenyun.com/tickets

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.