Side Festivali, İtalyan Virtüözleri Oda Orkestarası Saksofon Resitaliyle Başlayacak

ANTALYASide 10. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin takvimi belli oldu. Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Side Belediyesi, bu yıl 10.’sunu gerçekleştireceği kültür ve sanat festivalini 3 aylık geniş zaman dilimine yaydı. Side Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumusu Savaş Güvezne, Side 10. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin 24 Temmuz’da başlayıp, 29 Ekim’de sona ereceğini belirtti. Savaş Güvezne, kültür ve sanat festivalinin 24 Temmuz’da Side Antik Tiyatro’da İtalyan Virtüözleri Oda Orkestrası’nın vereceği konserler başlayacağını ifade etti.

Bu sene, kültür ve sanat festivalinin, geniş kapsamlı bir zaman dilimine yayıldığını belirten Güvezne, dünyaca ünlü turizm beldesinde, 24 Temmuz’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na kadar sürekli kültür ve sanat etkinliği bulunacağını kaydetti.

Güvezne, “Bu yıl Belediye Başkanımız Abdulkadir Uçar ve Festival Komitesi Başkanı Remzi Buharalı, Sidelilere dolu dolu festival takvimi hazırladı. Ayrıca, bu sene Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, İtalya’nın Merano şehrinde yapılan Avrupa Festivaller Birliği (EFA) 60 ülkenin oyuyla kabul edilmişti. Side 10. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, EFA kapsamında yapılıyor.” diye konuştu.

Festival etkinlikleri çerçevesinde Grup Gündoğarken, The Türkish Müsic (Nilgün Kızılcı ve Zafer Albayrak), Night Show Orkestrası, Perdesiz gitarda Cenk Erdoğan, Macaristan Halk Dansları Topluluğu, Gürcistan Halk Dansları Topluluğu, Acaristan Halk Dansları Topluluğu, İstanbul Devlet Opera ve Bale Müdürlüğü Balerin Topluluğu, Mor ve Ötesi, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Aspendos String Cuartet, Taria Maria ile Bir Yaz Bir Caz ve Grup Gerede’nin konser vereceği belirtildi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.