Sosyal Medya Düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonu’nda

AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin ortak imzasıyla hazırlanan ’sosyal medya’ düzenlemesine ilişkin teklif görüşmeleri TBMM Adalet Komisyonu’nda görüşülüyor.

TBMM Adalet Komisyonu, Ak Parti  Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Başkanlığında, İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini görüşmek için toplandı.

İmza sahiplerinden biri olarak sunum yapan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, 2 yıllık süre zarfında kanun çalışmalarından en önemlilerinden birini gerçekleştirdiklerini söyledi.

“Sadece bu güne dair değil, geleceğe dair de çok önemli bir düzenleme yaptığımız kanaatindeyim. Sosyal medya dediğimiz, ben yaşam alanı olarak tanımlıyorum, kendine ait dili, kendine ait bir ifade kabiliyeti, iyi ya da kötü işler yapma raconu olan yeni yaşam alanıyla alakalı bir hukuk ihdas etmeye çalışıyor Türkiye ve dünya.” ifadelerini kullandı.

Teklifte imzası bulunan MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk ise “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de kanayan yarasına çare olacak bir kanun teklifini görüşüyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından teklifin geneli üzerindeki görüşmelere geçildi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.