Şule Çet’in Ölümünden Hemen Sonraki Görüntüler Çıktı

Ankara’da Gazi Üniversitesi öğrencisi 23 yaşındaki Şule Çet, bir plazanın 20. katından şüpheli şekilde düşmüştü.


Olayın ardından Çağatay Aksu (34) ve Berk Akand (33), gözaltına alındı. Aksu ve Akand, ilk ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, daha sonra soruşturmanın derinleştirilmesiyle yeniden gözaltına alınarak tutuklandı. İddianamede, Şule Çet’in cinsel saldırıya maruz kaldığı ve plazanın 20’nci katından atılarak öldürüldüğü belirtildi.


Ölümüne ilişkin davada tutuklu yargılanan iki sanığın olay gecesi, güvenlik kamerası kayıtlarında olaydan sonra plazanın asansörünün önünde görülüyorlar. Saat 03:50’de düştüğü öğrenilirken sanıkların 18 dakika sonra ofisten çıktığı anlaşılıyor. Aşırı alkollü olduğu görülen Çağatay Aksu, asansörü beklerken panik içerisinde olduğu ve ayakta durmakta güçlük çektiği görülüyor.

HTS (telefon görüşme) raporunda sanıklar ve Şule Çet’in saat 01:48 ile 02:16 arasında telefon ve internet kullanmadığı belirtildi. Saat 02:39’da ise sanık Berk Akand’ın kız arkadaşı Pınar T’ye ‘Çok kötü şeyler oldu’ şeklinde gönderdiği mesaj yer aldı.

Şule Çet’in ev arkadaşına, ‘keşke gelmeseydim’ mesajları gönderdiği belirtildi.

Aynı zamanda Çet’in ölümünden önce, sanıkların cep telefonundan kaydedilen yeni görüntüleri de ortaya çıktı. Videoda üçlünün konuşarak eğlendiği görülüyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.