Suriye’de Son 24 Saat İçinde Yüzden Fazla Sivil Hayatını Kaybetti

Suriye’de son 24 saat içinde rejim güçleri ve Suriye’nin müttefiki olan Rusya’nın yaptığı hava ve kara saldırılarında en az 108 sivilin hayatını kaybettiği bildirildi. Bu saldırılarda sadece İdlip’de 50 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

İdlib’in Armanaz kasabasına yapılan saldırılarda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 29 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi de yaralandı.

İdlip’de 22 sivil, Türkiye-Suriye yakınında İdlib’in batı tarafı yakınlarında Harem Şehrinde ise Rus uçaklarının saldırısı sonucu 12’ kişi hayatını kaybetti. Son 10 saat içinde Rus uçakları 90 sorti yaptı.

Halep’in batı kesimine yapılan bir hava saldırısında Al Karama hastanesi tamamen tahrip oldu.

Şam yakınlarında, muhasara altında bulunan Doğu Gota’da Beyt Sawa, Duma, Masraba, Hamuriye ve Sakba kasabasında Suriye rejim güçlerinin yerleşim birimlerine yaptığı top atışlarında aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 21 sivil hayatını kaybetti. Saldırılarda binalar tahrip olurken çık sayıda sivil de yaralandı.
Ülkenin orta kesiminde bulunan Kuzey Humus yakınlarındaki Talbesa’ya yapılan hava kara bombardımanında 5 sivil hayatını kaybetti.

Deyrezzur’un doğu yakınlarında ise DEAŞ’ın kontrolünde bulunan köylerde 31 kişi öldü onlarca kişi de yaralandı. Son 8 günde ise, 23’ü çocuk 24 kadın olmak üzere hava kara saldırılarında 137 kişi öldü.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.