Suudi Veliaht Prensi:” Suudi Arabistan Ve Türkiye Arasında Çatlak Oluşturmak İsteyenler Var”

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, “Suudi Arabistan ve Türkiye arasında çatlak oluşturmak isteyenlerin olduğunu ancak bunu başaramayacaklarını” açıkladı. 

Veliaht Prens, başkent Riyad’da dün başlayan “Çöldeki Davos” ismi verilen “Geleceğe Yatırım Girişimi Konferansı”nın ikinci gününde katıldığı oturumda, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine yönelik açıklama yaptı.

Kaşıkçı cinayetini çözme konusunda Türkiye ile iş birliği yaptıklarını söyleyen Bin Selman, “Bu acı olay üzerinden Suudi Arabistan ve Türkiye arasında çatlak oluşturmak isteyenler var. Onlara buradan şu mesajı göndermek istiyorum: Suudi Arabistan’da ismi Selman bin Abdulaziz olan bir kral, ismi Muhammed bin Selman olan bir veliaht prens ve ismi Erdoğan olan bir Türkiye Cumhurbaşkanı olduğu sürece bunu asla başaramayacaklar.” dedi.

Suudi Veliaht bin Selman, Kaşıkçı cinayetinde Türk hükümetiyle birlikte çalıştıklarını belirterek, “Her iki ülkenin hükümetleri (Suudi Arabistan ve Türkiye), suçluların cezalandırılması için iş birliklerini ispatlayacaklar”şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.