Tarımsal Üretimi Geliştirme Ve Yönlendirme Yayın Projesi Kampanyası Başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Tarımsal Üretimi Geliştirme ve Yönlendirme Yayın Projesi (TÜGEYP) 2011 kampanyası 21 Ekim’de başladı. Çiftçinin daha iyi yöntemlerle üretim yapmasını hedefleyen kampanya kapsamında, bu yıl Iğdır, Kahramanmaraş, Kütahya, Bursa, Balıkesir, Kırklareli illeri seçildi.

Söz konusu illere, “Büyükbaş hayvancılıkta yerli ırkın iyileştirilmesi, pamuk üretimi, dane mısır üretimi, iyi tarım uygulamaları, aspir üretimi ve ayçiçeği üretimi” konularında 42 televizyon programı, 27 radyo programı, 17 liflet, 13 broşür, 20 afiş ve 9 kitapçık gönderildi.

Gönderilen basılı ve görsel materyaller yerel televizyon, radyo ve gazeteler aracılığıyla çiftçiye ulaştırılıyor. Çiftçinin daha iyi üretim yapmasını hedefleyen proje kapsamında şimdiye kadar 56 kente binlerce eğitim filmi gönderildi. Tarımsal Üretimi Geliştirme-Yönlendirme Yayın Projesi tarımsal üretimde verimin arttırılması hedefleniyor.

Projenin amaçları arasında, stratejik tarım ürünlerinin üretimini artırmak ve tarım sanayinin geliştirilmesine yardımcı olmak da var. TÜGEYP Projesi özellikle kırsal alanda yaşayan çiftçilerin geçim kaynaklarını çeşitlendiren tarımsal üretim alternatifleri sunuyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.