Taşyaran Vadisi Doğal Güzellikleriyle Büyülüyor

Taşyaran Vadisi

Uşak-İzmir karayolu Yenişehir köyü yakınlarında bulunan “Taşyaran Vadisi” doğa ve fotoğraf meraklılarının akınına uğruyor. Doğal güzellikleri ile muhteşem bir görselliğe sahip “Taşyaran” hafta sonu Denizli’den gelen 25 kişilik dağcılık ve fotoğrafçılık kulübü üyelerini ağırladı. 

Denizli Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile Denizli Fotoğraf Derneği üyelerinden oluşan 25 kişilik bir ekip hafta sonu “Taşyaran Vadisine” gezi düzenledi. Gruba; Olta Balıkçılığı Federasyonu Başkanı İsmail Atalay ile OBAF Yönetim Kurulu Üyesi İlker Karabacak rehberlik etti. Taşyaran’ın doğa güzellikleri ve suyun taşlarda oluşturduğu eşsiz şekillere hayran kalan Denizlili grup en iyi fotoğrafı çekmek için sarp kayalıklara tırmandı.

Vadinin dağcılık açısından kısa ama zorlu bir parkur olduğunu ifade eden Denizli Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Temsilcisi Gülcan Çeşmeli, “Buraya geldiğimizde aslında fotoğrafların burayı olması gerektiği gibi anlatamadığını gördük. Dağcılık açısından kısa ama çok zor bir parkuru var. Bizler vadide çok ama çok güzel bir zaman geçirdik. Tüm doğaseverlerin burayı görmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Denizli Fotoğraf Derneği Üyesi Müjdat Uzel de fotoğraf tutkunlarının vadi içerisinde eşsiz kareler yakalayabileceğini ifade etti.
Taşyaran Vadisi’ni tanıtmak amacıyla yaklaşık bir yıldır sürdürdükleri faaliyetleri anlatan OBAF Başkanı İsmail Atalay ise “Taşyaran Vadisi eskiden bizler için sadece bir avlak bölgesi idi. Bugün ise yaptığımız tanıtım faaliyetleri sayesinde doğaseverlerin ve fotoğraf sanatçılarının ilgisini çekmeye başladı. Denizli’den gelen 25 kişilik gruba vadide rehberlik ettik. İlimizin doğa harikalarını insanlar ile paylaşmanın sevincini yaşıyoruz. Taşyaran Vadisi gerçekten görülmesi gereken, video ve fotoğrafların yeterince ifade edemeyeceği kadar güzel bir yer. Sarp kayalıklar, vadinin tabanından akan su ve suyun taşlarda oluşturduğu şekiller eşsiz bir manzara sunuyor. OBAF olarak vadinin eko turizme kazandırılması için katkı vermeye hazırız” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.