Tezcan:” Seçim Sonuçları Daha Sağlıklı Bir Süreçte Değerlendirilecektir”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı Genel Merkez’de gerçekleşti.

MYK, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında biraraya geldi.

Seçim sonrası Muharrem İnce’nin yaptığı açıklamalar toplantıda değerlendirildi. Parti içindeki muhalefet, olağanüstü kurultay çağrısı yapmıştı.

Toplantı sonrası açıklama yapan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, İnce’nin kurultay çağrısıyla ilgili olarak, “Genel merkezimizin gündeminde olağanüstü kurultay yoktur. Seçim sonuçları daha sağlıklı bir süreçte değerlendirilecektir. Kurultay tartışmaları seçim sonuçlarının sağlıklı değerlendirilmesinin önündeki en büyük engellerden birisidir. Şu anda partinin iç iktidar yarışı içinde olmasının gelecek planlaması açısından faydası olmadığını düşünüyoruz. Kurultay zamanında yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

Tezcan, “Sayın genel başkanımız sürecin hiçbirinde parti içi iç iktidar meselelerini önüne koyarak karar vermeyecek olgunlukta bir siyasetçi olduğunu göstermiştir. Genel başkanın genel başkanlıktan başka bir ihsana ihtiyacı yoktur. Herhangi bir ad altında ihsana ihtiyacı yoktur. Kamuoyunun vicdanı vereceği ihsanı büyük bir gönül rahatlığıyla vermektedir. Kılıçdaroğlu’nun bu tutumu CHP’nin önümüzdeki süreçte ihtiyaç duyduğu tutumun ta kendisidir. Yerel seçimlerde de partiyi başarıya götürecek anlayış böyle bir anlayıştır” şeklinde konuşmasına devam etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.