Trump 2024’de Tekrar Aday Olabilir: “Aday Olma Konusunda Çok Ciddi Planlarım Var”

Son günlerde Trump ile ilgili bir sessizlik hakimdi. Kendi sosyal medya platformlarını kuracağına ve Başkan Joe Biden’ın görev süresinin sona ermesinin ardından olası bir yeniden başlama planlarına dair söylentiler vardı. Trump, Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonraki ilk röportajını verdi. Görülen o ki, Trump birçok proje üzerinde çalışıyor ve henüz işini bitirmedi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2022’de Temsilciler Meclisi’ni kazanmak için Cumhuriyetçilere yardımcı olmak istiyor. Ayrıca, eğer doğru Cumhuriyetçiler Meclis’e taşınırsa, 2024’de onlar ile çalışmak ve tekrar “Başkan adayı” olarak seçime girmek istiyor.

FoxNews sunucusu Sean Hannity ile 19 Nisan’da ki bir röportajda, Trump Başkanlığı geri kazanma şansının yüksek olduğunu, fakat Senato’nun geri alınmasının daha zor olduğunu söyledi. Fakat eski Başkan, Kevin McCarthy [Temsilciler Meclisinde azınlık lideri] de dahil olmak üzere, büyük bir ekip ile birlikte, bu konu üzerinde de çalışıyor.

Trump sunucuya: “Meclisi ve Senato’yu geri kazanmak için, doğru insanlar ile çalışmamız çok önemli” yorumunda bulundu.

Bu Trump’la Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra kameralar önünde yapılan ilk röportajıydı.

Trump kendinden emin bir şekilde, “Bir mitinge ihtiyaçları varsa, bir miting yaparız ve ve onlara gerekli telefon görüşmeleri yolu ile her türlü yardımcı oluruz ve bizim desteklediğimiz kişiler kesinlikle kazanır”, dedi.

2022’de Temsilciler Meclisi ve Senato’da sandalye hedefleyen Cumhuriyetçi adaylara, kazanmak için Trump’ın “Make America Great Again” kampanyasını sürdürmeleri tavsiye edildi. Onlara güçlü ülke sınır uygulamaları ve daha düşük vergiler yönünde kampanya yapmaları önerildi.

Trump, “Kazanmak ve büyük başarı elde etmek isteyen bunu yapmalı”, yorumunda bulundu. Teksas Valisi Greg Abbott, Teksas eyaletindeki 2020 seçimlerinde Cumhuriyetçi adayların, özelikle Teksas sınırındaki duvar inşası sayesinde, hispanik kökenli vatandaşlardan son senelerin rekor oyunu aldığını söylemişti.

Sınır Krizi: “Ülkemizi yok edebilir”

Hannity, bir röportajda ana akım medyanın, korona virüsü enfeksiyonu riskine rağmen, ABD Başkanı Joe Biden’ı Meksika sınırındaki mevcut “göçmen çocuklarla dolup taşan kafesler” için eleştirmediğini belirtti. Trump’ı ise her fırsatta dünyadaki birçok haber kanalında, olur olmaz şekilde eleştirildi ve kınandı.

Trump, ABD-Meksika sınırındaki krize ilişkin bir röportajda, medyanın bunu “olabildiğince görmezden geldiğini” söyledi. Bu “Ülkeyi yok edebilecek korkunç bir durum”. Sınırımızda, daha önce hiç böyle bir şey olmamıştı.

On binlerce insan akın etti, uyuşturucu ticareti “ikiye ve üçe katlandı.” Buna ek olarak, ülkeye giriş yapanların çoğu “sorunlu” kişiler, yani hapis yatmış, katiller, uyuşturucu satıcıları, insan tacirleri ve tecavüzcüler.

İlk icraat olarak Biden, sınır kontrollerini kaldırmış ve Meksika sınırındaki göçmenler için onay prosedürlerini düzenlemişti. O zamandan beri her gün binlerce kaçak göçmen suç kartelleri yolu ile sınırları geçiyor. Bu karteller, genellikle çocukları sınır muhafızlarının dikkatini dağıtmak için kullanıp, büyük gruplar halinde insanları kaçak bir biçimde sınırdan geçiriyorlar.

“En Çok İnsanlara Yardım Etmeyi Özledim”

Hannity’nin görevden ayrıldıktan sonraki 3 ay içerisinde en çok neyi özlediği sorusuna Trump, insanlara yardım etmeyi özlediğini söyledi.

Trump, “Bu yüzden yaptım. Bakın, bu çok travmatikti.” dedi. Başkanlıktan önce “harika bir hayatım, harika bir şirketim vardı ve hiçbir sorunum yoktu.” dedi. Fakat Başkan olarak yaptığı her şey insafsızca eleştirildi. Bu gerçekten çok “Acımasız ve korkunçtu.”

“Fakat tahmin edin, bu işe neden kalkıştım? Çünkü insanlara yardım etmeyi seviyorum ve ben onlara herhangi bir başkandan daha fazla yardım ettim.”

Trump, şu anda seçim gününden öncekinden daha da popüler olduğunu söyledi. Muazzam bir şekilde popülaritesi arttı. İnsanlar artık ABD sınırında işlerin ne kadar kötü gittiğini ve orada neler olduğunu fark ettiler.

Halktan silahlar çalınıyor, vergiler yükseltiliyor, yönetmelikler tavan yapıyor ve işsizlik artıyor.

Röportajda Trump’ın 2024 adaylığı konusunda daha fazla detaya girmek istemediği dikkat çekti. Eski Başkan: “Yasal nedenlerden dolayı, bu konu hakkında fazla konuşmak istemiyorum. Henüz erken. Sadece şunu söyleyebilirim: Ciddi planlarım var.”

Haber: Epoch Times ABD

Çeviren: Evren Durmaz, Epoch Times Türkiye

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.