Trump Brunson’ın Serbest Bırakılmaması Sebebiyle Hayal Kırıklığı Yaşıyor

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Türkiye ile ABD arasındaki Brunson krizi hakkındaki soruları cevapladı.

Amerikan Birleşik Devletleri Başkanlık Ofisi Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Sanders’e öncelikle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD menşeli elektronik mallar hakkında verdiği boykot kararı hatırlatılarak, ABD’nin bunun hakkında bir tepkisi olup olmayacağı, ABD’nin de Türkiye’den aldığı ürünleri aynı şekilde boykot edip etmeyeceği sorusu yöneltildi. Sanders ise yöneltilen sorulara, “Bu konu hakkında herhangi bir idari duyurum yok.” şeklinde cevap verdi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın dün Beyaz Saray’da gerçekleştirdiği görüşmeyi hatırlatan Sanders, “Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton dün Türkiye Büyükelçisi ile Beyaz Saray’da görüştü. Konu hakkındaki devam eden endişelerimizi aktardık.” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrail’in bir Türk vatandaşını tutuklaması meselesinde İsrail hükümetine Türk vatandaşını bırakması için telkinde bulunulduğunu hatırlatarak, Pastör Brunson meselesinde Türkiye’nin tavrının bir hayal kırıklığı olup olmadığı sorusunun üzerine ise Sanders, “Başkan Donald Trump Pastör Brunson’ın serbest bırakılmaması meselesinde büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor.” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.