Trump Gazi İşleri Bakanını Değiştiriyor

ABD Başkanı Donald Trump, Gazi İşleri Bakanı Shulkin'in istifa edeceğini ve onun yerine Amiral Jackson'ı getirmeyi planladığını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Gazi İşleri Bakanı David Shulkin’in kısa süre içerisinde görevinden ayrılacağını ve onun yerine aynı zamanda kendi doktoru olan Amiral Ronny L. Jackson’ı getirmeyi planladığını açıkladı.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamasında çok saygın olarak nitelendirdiği Amiral Jackson’ı yeni Gazi İşleri Bakanı olarak aday göstermeyi düşündüğünü, David Shulkin’e de ülkeye ve gazilere yaptığı hizmetlerden dolayı minnetlerini iletti.

Shulkin’in ne zaman görevi devredeceği henüz açıklanmadı.

Amerikan medyası, Jackson’ın Trump’ın doktoru olmasına dikkat çekti. ABD Donanmasında tuğamiral olarak görev yapan Jackson, eski ABD Başkanı George W. Bush döneminden bu yana Beyaz Saray’da başkanların doktorluğunu yürütüyor.

Başkan Trump, 13 Mart’ta Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın görevine son verdiğini, 22 Mart’ta da Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral Herbert Raymond McMaster’ın 9 Nisan’da görevini devredeceğini açıklamıştı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.