Trump, Markle İçin Edepsizlik Yaptığını Söyledi

Wikimedia Commons


ABD Başkanı Donald Trump, İngiliz Kraliyet ailesinin Amerikalı üyesi Meghan Markle için “edepsiz” demediğini, ancak “kendisine karşı edepsizlik yaptığını” belirttiğini söyledi.


ABD Başkanı, The Sun gazetesine yaptığı açıklamada Markle’ın “Trump seçilirse Kanada’ya taşınırım.” şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine “Ne diyebilirim ki? Edepsiz olduğunu bilmiyordum.” ifadesini kullanmıştı. 

Tv kanalına konuşan Trump, “(Markle’ın) Benim hakkımda söylediklerini ilettiler. Ben de ‘Edepsiz olduğunu bilmiyordum’ dedim. Edepsiz olduğundan bahsetmiyordum. Bana edepsizlik yaptığını söyledim.” dedi. 

Trump, “Biliyor musun? Harika bir iş çıkarıyor. Umarım hayatından tat alıyordur. Bence çok hoş biri.” ifadesini kullandı. 
 
“Kraliyet ailesi gerçekten çok hoş.” şeklinde yorumda bulundu.

Prens Harry’nin kendisinden uzak durduğuna ilişkin çıkan haberler için, “Hayır, hayır, hayır, tamamen tersi. Aslında Ivanka (Trump’ın kızı) ve ailemle çok zaman geçirdi. Daha nazik olamazdı. Bence harika biri.” değerlendirmesinde bulundu.

Trump İngiltere’yi ziyaret kapsamında, ABD Büyükelçiliği rezidansında İngiltere Veliaht Prensi Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla’yı akşam yemeğinde ağırladı. Yaklaşık 60 kişinin katıldığı yemekte Trump, Başbakan Theresa May ile Prens Charles’ın arasında oturdu.  

Trump, Başbakan May ve eşi ile eski İngiltere Başbakanı Winston Churchill’in 2. Dünya Savaşı sırasında kullandığı ve stratejilerini belirlediği sığınağı gezdi.


Trump, bugün 2. Dünya Savaşı’ndaki Normandiya Çıkarması’nın 75. yıl anma törenlerine katılacak. Törende, Trump ve May’in yanı sıra Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel de yer alacak. 

Wikimedia Commons

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.