Trump, “Şiddetin Ülkemizde Yeri Yoktur”

ABD’de 3 Kasım’daki seçimleri Demokrat rakibi Joe Biden’a kaybeden ancak uzun süre boyunca hile vurgusu yapan Donald Trump, Kongre baskını sonrası Beyaz Saray’ın Twitter hesabından duyuruda bulundu.

Twitter ve Facebook’ta kongre baskıni esnasında ‘Evinize dönün’ çağrısında bulunan ve hesapları askıya alınan Trump, Beyaz Saray’ın resmi Twitter hesabından video mesaj ile seslendi.

Kongre’de yaşananları tasvip etmediğini ve olaylara karışanların yargılanacağını söyleyen Trump, “Geçen hafta tanık olduğumuz şiddeti kınıyorum. Şiddet ve vandalizmin ülkemizde yeri yoktur” dedi.

Şiddete başvuranların kendi destekçisi olamayacağını savunan Trump, “Çete şiddeti benim inandığım ve hareketimizin desteklediği her şeye aykırıdır. Benim gerçek destekçilerim hiçbir zaman şiddeti desteklemez, güvenlik birimlerine ya da büyük Amerikan bayrağına saygısızlık etmez, diğer Amerikalılar’a zarar vermez ya da onları tehdit etmez. Eğer bunları yapıyorsanız bizim hareketimizi desteklemiyorsunuz, ona ve ülkemize saldırıyorsunuz demektir. Buna hoşgörü gösteremeyiz” diye konuştu.

20 Ocak’taki devir teslim töreni öncesi sukunet çağrısı yapan Trump, “Olası tehditler konusunda gizli servis tarafından bilgilendirildim. Herkes yasalara ve güvenlik birimlerinin talimatlarına uymalı. Federal dairelerden düzeni sağlamak için gerekli tüm kaynaklarını kullanmalarını istedim” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.