Mikrofonlar Kapatılacak

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) başkanlık seçimleri yaklaşırken  iki liderin karşılıklı olarak katılacağı münazara programında yeni karar alındı.

Perşembe günü gerçekleşcek olan ikinci Trump – Biden münazarası öncesinde jürinin aldığı karar siyaset dünyasında ve iki liderin taraftarları arasında tartışılıyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ilk tartışma programında Donald Trump’ın Joe Biden’ın sözlerini sık sık kesmesi sosyal medyada günlerce tartışıldı. Bunun üzerine münazara komisyonu yeni önlemler alıp iki liderin ikinci tartışmasının gerçekleşeceği Perşembe münazarası için bazı kuralları değiştirdi.

Alınan son dakika kararı gereği Başkan Donald Trump ve Demokrat aday Joe Biden, Perşembe günü katıldıkları tartışmanın bazı bölümlerinde rakipleri konuşurken mikrofonlarının sesi kesilecek.

Başkanlık Münazaraları Komisyonu yaptığı duyuruda, belirtilen altı tartışma konusunun her birinin başında iki dakikalık açılış konuşması yapılırken Trump ve Biden’ın mikrofonlarını sessize alacak.

Ancak komisyon, 90 dakikalık tartışmanın “açık tartışma” bölümünde her iki adayın mikrofonlarını açacak. Perşembe günü yapılacak bu son tartışma programı her iki aday için de çok önemli.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.