Trump’tan New York Times Gazetesi’ndeki Makaleye Tepki

New York Times gazetesinde 'isimsiz' olarak yayınlanan ve Trump yönetiminde bir direnişin olduğunu ileri süren makaleye ABD Başkanı Donald Trump tepki gösterdi.

New York Times’da ‘isimsiz’ olarak yayımlanan makalede, yazarın “Trump yönetimi içerisindeki yönetimin bir parçasıyım.” başlığıyla, Trump yönetiminde üst düzey bir görevli olduğu belirtildi.

“Trump’ın tam olarak anlayamadığı şey, kendi yönetimindeki birçok üst düzey görevli gündeminin bazı kısımlarını ve en kötü heveslerini bozmak için özenle çalışıyor. Bunu biliyorum çünkü ben de onlardan biriyim.” ifadelerine yer verilen makalede, bu direnişin yönetimin başarılı olmasını istediği kaydedildi.

Başkanın devlete zarar veren hareketleri olduğuna dikkat çekilen makalede, “Bu nedenle Trump yönetiminden bazı kişiler Trump’ın görev süresi bitene kadar yanlış hareketlerini engellerken demokratik kuruluşlarımızı da korumaya yemin ettik.” ifadelerine yer verildi.

Makaleye Trump’tan yanıt gecikmeyerek, Beyaz Saray’da şeriflerle görüşmesinde makaleyi ‘korkak bir makale’ olarak niteledi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.