Trump’tan “Takipte Kalın” Mesajı

Twitter hesabı askıya alınan Donald Trump, resmi başkanlık hesabı olan @POTUS hesabını kullanarak paylaşımda bulundu. Kısa süre sonra hesap askıya alındı.

ABD Başkanı Donald Trump, resmi Twitter hesabının askıya alınması üzerine resmi başkanlık hesabı olan @POTUS isimli hesabı kullanarak Twitter’dan mesaj paylaştı.

Paylaşımlarda kendisinin ve destekçilerinin susturulamayacağını söyledi.

Trump, Twitter için ifade özgürlüğü ile bir ilgisini olmadığını belirterek, Twitter’ın sadece radikal sola özgürce ifade hakkı tanıdığını söyledi.

Başkan Trump’ın Twitter’dan silinen mesajının tamamı şu şekilde:

“Uzun zamandır söylediğim gibi, Twitter ifade özgürlüğünü yasaklama konusunda daha da ileri gitti. Ve bu akşam Twitter çalışanları, Demokratlar ve radikal sol ile birlikte çalışarak beni ve sizi, bana oy veren 75 milyon vatanseveri susturmak için hesabımı platformlarından kaldırdı.

Twitter özel bir şirket olabilir ama devletin 230. Madde (İletişim Uygunluk Yasası’nın) ile sağladığı ayrıcalık olmaksızın çok daha fazla var olamayacaklar. Bunun olacağını tahmin etmiştim. Başka diğer web sayfalarıyla görüşüyoruz ve yakında büyük bir duyuru yapacağız. Ayrıca yakın gelecekte kendi platformumuzu kurma olasılığımızı da değerlendiriyoruz. Susturulmayacağız. Twitter ifade özgürlüğüyle alakalı değil. Tek yaptıkları, dünyanın en kötü niyetli kişilerinin özgürce konuştuğu radikal sol platformunu desteklemek. Takipte kalın.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.