Tuluyhan Uğurlu, Yeni Albümünü İlk Kez Kapalıçarşı’da Seslendirecek

 

İSTANBUL-İstanbul’un en önemli simgelerinden Kapalıçarşı 2011’de 550. yılını kutluyor. Temeli 1461’de Fatih Sultan Mehmet tarafından atılan ve uzmanlarca dünyanın en önemli tarihi çarşısı olarak gösterilen Kapalıçarşı’nın 550. yıl etkinlikleri, Tuluyhan Uğurlu’nun çarşıda vereceği konserle başlıyor. Ünlü piyanist, yeni albümü ‘Sonsuza Kadar İstanbul’u ilk kez seslendirecek.

Pazar günleri kapalı olan çarşı, 26 Aralık Pazar günü Tuluyhan Uğurlu konseri için özel olarak açılacak. Tuluyhan Uğurlu’nun tüm konserlerinde olduğu gibi Kapalıçarşı konseri boyunca İstanbul’u anlatan görsel bir sunumdan yararlanılacak. Kapalıçarşı konseri öncesi ve iki bölüm arasında konuklara Türkiye’nin büyük gıda firmaları çeşitli ikramlar yapılacak.

Ünlü piyanistin ilk kez seslendireceği ‘Sonsuza Kadar İstanbul’ isimli albümü, Uğurlu’nun 2006’da çıkardığı ve 250’nin üzerinde konserde seslendirdiği ‘Dünya Başkenti İstanbul’ isimli eserinin devamı niteliğinde. Albümde yer alan eserlerin tümü Tuluyhan Uğurlu’ya ait. Yeni albümün bölümleri şöyle: “Sonsuza Kadar İstanbul, Sabahın İlk Işıkları, Yedi Renk, Gelecek Kuşaklar, Cumhuriyet Güneşi, Ara Sokaklar, Kuleler, İstanbul Seni Çağırıyor. Konserde geçmişten geleceğe Kapalıçarşı’nın anlatıldığı özel bir bölüm”

Konserde, Tuluyhan Uğurlu’ya kavalda Murat Toraman, viyolada Doğukan Çokşeker, yaylı tambur ve elektrogitarda Uğur Varol, kontra basta Umut Sel, vurmalı enstrümanlarda Gürkan Özkan eşlik edecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.