Tüm Dünyada Yeni Yıl Kutlamaları

Dünya 2019'a merhaba dedi. Kutlamalar doğudan başladı.

Yaz mevsiminin yaşandığı güney yarım kürede yeni yılı ilk karşılayan Yeni Zelanda oldu.

Kutlamaların ikinci adresi Avustralya’ydı. Gösteriler her yıl olduğu gibi sydney şehrinde düzenlendi. Dünyaca ünlü Sydney Köprüsü ve limanında havai fişek gösterileri yapıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da tam bir görsel şölene dönüştü. Avustralya’daki kutlamalar en görkemli yeni yıl kutlamalarından biri olarak kabul ediliyor.

Asya ülkelerinde de yeni yıl kutlamaları şenlikli geçti. Japonya ve Güney Kore 2019’a aynı anda girdi. Güney Kore ile yıllar sonra barış görüşmelerini başlatan Kuzey Kore’de de kutlama vardı. Yeni yıl konserleri, danslı gösteriler yapıldı. Hong Kong, 2019’u ikonik Victoria Limanı’nda karşıladı. Binlerce kişi yeni yili selamladı. Hong Kong’da ve Tayvan’da da 2019 havai fişek gösterileriyle karşılandı. Tayland’daki kutlamalarda Chao Phraya nehrinin kıyısından havai fişekler atıldı. Dubai, geçen yıl havai fişek gösterisini askıya almıştı. Bu yılsa gösteriler daha canlıydı. Burj Khalifa’da havai fişekler ve ışık şov vardı.

Ve Avrupa’nın önemli başkentleri. Haftalardır gösterilere sahne olan Fransa’da binlerce kişi bu kez kutlamalar için Şanzalize Bulvarı’ndaydı. Hava fişeklerin gökyüzünü aydınlatırken Zafer Tak’ı üzerinde de ışık gösteri vardı.Londra’da kutlamaların merkezi ise Times Nehri kıyısıydı. Dev dönme dolap London Eye’ın etrafında toplanan binlerce kişi havaii fişek gösterileyle yeni yıla girdi.

Brezilya’da kutlamaların merkezi her yıl olduğu gibi bu yılda Copa Kapana Plajı’ydı. 2019’un ilk saniyelerinde denizin üstü atılan binlerce havaii fişekle aydınlandı.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.