Türk Yatırımcı TikTok’a Talip

Türk yatırımcı Dalınç Arıburnu’nun TikTok’un ABD, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hindistan’daki operasyonlarına talip olduğu bildirildi.

Londra merkezli alternatif yatırım platformu Centricus, Microsoft’un WalMart ile birlikte ve Oracle’ın da satın almak istediği TikTok hakkında açıklamada bulundu.

Centricus teklifi ABD merkezli bir diğer video ve müzik tabanlı sosyal medya uygulaması Triller ile ortaklaşa sundu. Toplamda 20 milyar dolar olarak iletilen teklif, 10 milyar doları nakit ve 10 milyar dolarlık kısmı ise kar ortaklığı içeren bir paket olarak iletildi.

Açıklamaya göre, Dalınç Arıburnu’nun kurduğu Centricus’un aralarında Katar Kraliyet Ailesi ve Japon Softbank’ın da olduğu küresel yatırımcıları bulunuyor. Centricus, Global Yatırım Holding’te yüzde 31,2’lik hisse ile stratejik yatırımcı olurken, Arıburnu da yönetim kurulunda yer alıyor.

Dalınç Arıburnu, 2016’da Centricus’u kurdu. Arıburnu, Ekim 2016’da Softbank adına finans tarihinde tek seferde toplanan en büyük kaynak 100 milyar dolar ile Vision Fund’un kuruculuğunu yaptı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.