Türkiye Reklam Kampanyasını Yürütecek Ajanslar Belirlendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2011 yılı reklam kampanyalarını yürütecek reklam ajanslarının belirlendiğini bildirdi. Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “Bu yılki reklam kampanyasında Türkiye’nin rakip ülkelerden farklılığını, ürün üstünlüğünü ve çeşitliliğini vurgulayan bir strateji izleniyor.” denildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada; 2011 yılı reklam kampanyalarını yürütecek reklam ajanslarının seçimi için yapılan reklam ihalesinin sonuçlandığı duyuruldu. Açılamaya göre, ihaleyi kazanan firmalar, teklif gönderen dünya çapındaki 31 reklam ajansı arasından seçildi.

45 milyon dolarlık ihale sonucunda, 2011 yılı reklam kampanyalarını yürütecek reklam ajansları şöyle belirlendi: Doğu Avrupa ve Amerika Pazarları için ICONISUS firması, Avrupa için DDF firması, Ortadoğu ve Kuzey Afrika için MEDİUM RARE/INBAR konsorsiyumu ve Uzak Doğu için GLOBAL RAYTUR firması.

Viyana’da gerçekleştirilen ihalede, Türkiye’nin tanıtımında katılımı sağlamak ve daha saydam bir ihale süreci ortaya koymak amacıyla ihale komisyonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı yurtdışı teşkilatında görevli 5 temsilci ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB), Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) ve Turist Rehberleri Birliği (TUREB) yetkilileri, Marmara Üniversitesi Reklamcılık ve Tanıtım Bölümü ile Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümünden akademisyenler ve Reklamcılar Derneği temsilcisi gibi farklı pazarları temsil eden üyeler görev yaptı.

Konuyla ilgili açıklamada, “Bu yılki reklam kampanyasında Türkiye’nin rakip ülkelerden farklılığını, ürün üstünlüğünü ve çeşitliliğini vurgulayan bir strateji izleniyor. Kampanyada Türkiye’nin sunduğu yaşam tarzının ve eşsiz seyahat deneyiminin altını çizen bir iletişim stratejisi ön plana çıkarılıyor.” denildi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.