Türkiye Ve Rusya Arasındaki Vize Müzakereleri Sürüyor

Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz, Rusya ile ekonomik ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi için vize serbestliği rejiminin tekrar yürürlüğe koymaya yönelik çalışmalara devam ettiklerini söyleyerek “Rusya ile vize konusunun ele alınacağı müzakereler kasım ayı başında düzenlenecek.” açıklamasında bulundu.

Diriöz, Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB) ev sahipliğinde başkent Moskova’da düzenlenen etkinlikte, Türk-Rus ilişkilerine dair değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Rusya ile ilişkileri “iyi komşuluk, ortak çıkarlar ve karşılıklı saygı” ana unsurlarıyla tanımladığını ifade eden Diriöz, “Bu ilkeleri temel alarak iş birliğimizin daha da geliştirilmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türk ve Rus liderler arasındaki yakınlık ve ülkelerimizin siyasi iradesi sayesinde ilişkilerimizi her alanda daha da ileriye taşımaya kararlıyız.” şeklinde konuştu.

Türkiye ve Rusya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin daha da geliştirilmesi için vize serbestliğinin önemine işaret eden Diriöz, “Karşılıklı vize serbestliği rejiminin tekrar yürürlüğe konması için çalışmalara devam ediyoruz. Rusya ile vize konularının ele alınacağı konsolosluk istişarelerinin müteakip toplantısı kasım ayı başında düzenlenecek.” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.