Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kılıç, Hoxha İle Görüştü

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Kosova’nın Avrupa ile Entegrasyon Bakanı Dhurata Hoxha’ı makamında ziyaret etti.

Güncel gelişmeler ve entegrasyon gündeminin ilerletilmesi, görüşmenin ana gündem maddesini teşkil etti. Kosova’ya sürekli olarak yardımlarda bulunmasından dolayı Türkiye’ye teşekkürlerini ifade eden Bakan Hoxha, “Türkiye Kosova’nın en büyük bağışçılarından biridir. Türkiye, Kosova’nın uluslararası meşruiyetini olduğu gibi bölgede ve Avrupa’nın bu bölümünde diğer ülkelerle eşit olabilmesi için Kosova’nın uluslararası kurum ve kuruluşlarına üyeliğini desteklemiştir” ifadelerini kullandı.

İki ülke arasındaki işbirliğin gelecekte de yoğunlaşmasını arzuladıklarını belirten Kosova’nın Entegrasyon Bakanı Hoxha, kalkınmanın sağlanması, ikili işbirliğin daha ileriye taşınması ve bölgesel ile uluslararası kurumlarla bütünleşmesi için Kosova’nın işbirliğini güçlendirmesi gerektiğini kaydetti. Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kılıç, Türkiye’nin, Kosova’nın uluslararası sübjektivitesini pekiştirme için gelecekte de desteklerine devam edeceğini vurguladı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.